şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilen bilir bilmeyenler linke tıklayınca öğrenecekler. berrak tüzünataç bir öğrenciye burs veriyor. her ay tweetterden burs parasını falan hatırlatıyor. son burs yatınca berrak öğrenci tarafından bloklanıyor.
  bununla ilgili ssg şöyle bir tweet atıyor.

  “bloklamamasını beklemek "her daim iletişime açık kalmayı beklemek", "sosyal çevresinde kalmayı beklemek", "alakalı kalmayı beklemek" gibi beklentilerle aynı.”
  https://twitter.com/…tatus/1027264547738988545?s=21

  minnet duygusundan habersiz, nezaket nedir bilmeyen bir insan tweete olmuş resmen. saçma sapan bir bakış açısı. ilgi çekmeye çalışıyor desem. sen ssg’sin neden ilgi çekmek isteyesin ki.

  edit:) birde böyle bir video denk geldi.
  https://mobile.twitter.com/…027294782996004864?s=21
 • bloklanmamayı beklemek asgari nezaket gereği olduğundan ssg'nin hatalı tespit yaptığı tweettir.

  kardeşim karşındakinden insan gibi hareket etmesini bekliyorsun. bloklanmamayı beklemek ne kadar doğalsa bloklanmamak da bir o kadar söylendiği gibi sürekli iletişim halinde olmak veya minnetin karşılığını görmek değildir.

  ssg sanırım sosyal medya da kullanmıyor. berrak tüzünataç o kadar çevresi içinde bu arkadaşları stalklayacak değil herhalde. dolayısıyla iletişimde kalacak diye bir şey de yok. ayrıca bloklamadan da iletişimi koparmanın yolları var. arkadaşlıktan çıkarırsın. ınstagramda blok yapıp kaldırırsın vs.

  ezcümle minnet beklemek ile bloklamak gibi bir nezaketsizlik aynı kefede tutulamaz. bu yorum ancak her türlü iletişimin minnet gerektirdiği düşüncesine sahip olan birinin olabilir. bu örnekte bu kişi ssg.

  edit: imla için teşekkürler @malihulya
 • sedat bu kadar hızlı asimile olmuş olamazsın.
  önünde sonunda bu gibi ilişkiler biter, amenna. ama bitiş şekli çok önemlidir. bir insanla çıkar ilişkin* bittikten sonra o insana direk sırtını dönüp hayatına devam ediyorsan burada bir sorun yok mudur? en azından bayramdan bayrama bir hatır sormak nezaketen doğru olan olmaz mı?
  bu gibi vefasızlıklara kılıf uydurmayın, rica ediyorum adlandırma ve anlamlandırma çalışmasına girişmeyin. kişinin saygısız ve terbiyesize hareketlerini normalmiş gibi lanse etmeyin.

  burs veren bir kayıp yaşamaz, aksine daha da güçlenir. fakat blok yapan kişi kesinlikle hayatı boyunca çok şeyi kaybedecektir, bunu da kendisi zamanla görecek.

  *bana göre blok yapan kişinin takındığı tavrın net halidir.
 • hayatımda bundan daha saçma bir yaklaşım görmedim. ssg'nin daha önce de farklı olabilmek, en ilginç yaklaşımı yapabilmek adına değişik düşünceler sergilediğini görmüştüm ama sanırım bu kadar zorlama, bu kadar saçma sapanını ilk kez görüyorum.

  "işte aralarındaki ilişkiyi değiştirecek hiçbir eylem yapmamasını beklemek de karşılık beklentisi."

  şu cümleyi kurduran kafanın ne olduğunu çok merak ediyorum.
 • ssg’nin abarttigi tweettir.
 • ne denilebilir ki hiçbir şeyi beğenmeme timi içeren bir topluluğun kurucusundan ancak toplumun uzlaştığı bir konuda ters çıkışması beklenebilirdi.
 • (bkz: ssg kim amk)
 • lan o değil de bu ssg çok yaşlandı ya. olm git bi facelift falan yaptır, oralarda iyi hekimler vardır illa ki.