• ben hep sesege diye okuyordum esesgi diye söyleyince bi afalladım.

tanım: sadece kendisinin nickine esesci dediği videodur.
  • adam 20 yıldır bir vesile ile hayatımızda, daha önce birçok kez başarısız çaylaklık, okurluk denemem falan var. gıyabında bir sürü şey yazdım, inci'de çok dalga geçtim, hakkında yazılanları okudum falan ama şunu fark ettim.

adamın sesini ilk kez duyuyorum.
  • kanzuğun yine yemekten bahsettiği video.

adam doymadı bi türlü.
  • soru cevap atraksiyonundan sonra biraz daha umutlu bakmıştım ekşiye. ta ki buradaki yorumları okuyana kadar. şükela modunda ilk sırada ssg'yi esesci diye okumasına çok şaşıranları var. bu yıllardır bilinen bir şeydi.
    (bkz: esesci bey) #3311409 (bkz: esesci)
    takip edersin etmezsin ayrı ama en basitinden adamın twitter adresi bile esesci.

ayrıca ssg nin açılımı ile ilgili espriler yıllardır sözlükte ve çeşitli mecralarda yapılmıştır. kendisinin bu konudaki açıklamasının sedats software group olduğu da biliniyordu. (bkz: ssg'nin açılımı)
    (bkz: sedat's software group)
    #17144674 gibi #358415 gibi #7518041 gibi örnekler çoğalabilir. bi tarihlere bakın. sözlüğün yaş ortalaması 10 filan herhalde ben anlamadım. ya da sözlükte gerçekten okuyan araştıran, o gün yazı yazmadığı halde başlıklara tıklayan, ssg kimmiş ulan diye merak eden kimseler kalmamış. eskilerden hiç kimse kalmamış. ki bu da çok üzücü... videonun altındaki yorumlar ve buradaki yorumlar kalite çok düştü diye ağlayanları haklı çıkarıyor.
  • hala formata uygun içerik girildiğini söyleyen adam.
  • geçtiğimiz günlerde sözlük yazarlarının sorularını yanıtlayan ssg'nin pena (video kanalı)'da yayınlanan videosu.

videoyu izlemek için: https://youtu.be/rwixjaqoakc
  • yarısında çıktığım video
  • lost şoku yaşadım resmen. esesci'yi ssg olarak yazıp sonra da ona sedat's software group demek...

o kadar dalga geçtik, adam keyser söze çıktı resmen. fatality diye buna derim ben.
  • bir adet ''taş mı yiyek'' diyen kanzuk içeriyor.
  • sözlükte ne çok ergen ve genç nesil varmış diye şaşkınlığa uğramama yol açan yorumlara sebebiyet veren videodur. ssg'nin esesci olarak okunuşu, açılımının sedat software group oluşu, kapanoğlu'nu bir videoda ilk defa görenler, sesini ilk defa duyanlar... lan büyümek böyle bir şey galiba, biz bunları 10-12 sene önce falan yaşamıştık. acaba ssg bu entry'leri okurken kendi nasıl hissediyordur?
hesabın var mı? giriş yap