şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkemizde sağlık meslek lisesi mezunu kişilerin kendilerini 6 yıllık tıp fakültesi + 5 yıllık ihtisas + (3-4 yıl yan dal) sonrası ulaşılan yan dal uzmanı sanması gibi bir şeydir.
 • katılmadığım tespittir.

  kaçınız microsoft da çalıştınız hıyartolar.

  iban: 134413145000005312425
 • oysa mühendis olup, 1500tl maaşlı bir işte çalışıp sürünebilirdi. değil mi ne gerek vardı microsoft, sözlük falan, hem sigortası da yok.
 • muhtemelen olmayan sanrı. mühendis olsa duramazdı amaraga'da, olsa olsa möyendis beydir o.
  not: ssg para falan istemez moruk.
 • kendisi saygı değer bir dürümcüdür.

  hobi olarak bilgisayara format atma, cd'ye müzik çekme, toplama kasa yapma gibi alanlarda bir zamanlar faaliyet göstermiştir. esnaf sarayının en üst katında küçük bir dükkan açma planları yaptığı duyumunu aldım. kendisine tavsiyem bulaşmasın, esnaf sarayı bitmiş.

  ona gelecekteki dürümcüler zinciri kurma uğraşında başarılar dilerim.
 • la olum bu ssg ne etti size?

  sedat abim selamlar ^^
 • ssg hangisiydi lan? kılıçdaroğlu'nun batırdığı mıydı?

  öyle durumdur.
 • yaptığı diğer işleri incelemedim.

  asp.net mvc (evet 2001 yılında asp.net mvc teknolojisi yoktu mevcut sistemden bahsediyorum) ile ekşisözlük'ü yaratmak gerçekten mühendislik değildir.

  kendisi inovatif bir abimiz. zamanında karşısına çıkan fırsatları değerlendirip türkiye'ye sözlük formatını getirmis.

  ssg'nin doğup büyüdüğü ve lisans eğitimini aldığı şehirde ben de bilgisayar mühendisliği eğitimi alıyorum. bazen girdiği eski entry'lere bakar, "vay amına koyüm ssg de buralarda kahvaltı yapmış" derim. sonra bir de kendime ve bilişim sektörüne kazandırdıklarıma bakarım. eve dönünce ağlayarak osbir çekerim.
  aklımda istemsizce "yürü, hâlâ ne diye oyunda oynaştasın? / ssg'nin ekşi sözlük'ü yarattığı yaştasın!" dizeleri yankılanır. bir daha ağlar, osbir çekerim.

  velhasıl, sedat kapanoğlu bir mühendis olmasa bile eskişehir'den çıkmış taşaklı abilerimizdendir.
  bilgisayar bilimleri alanında diğer uğraşılarını takip etmediğimi zaten söylemiştim. belki bir web geliştiricisinden çok daha fazlasıdır. muhtemelen öyledir.

  amansız övdüm, kendi halim aklıma geldi.
  gidip ağlayarak osbir çekeyim.
 • mühendislik ezberlediğin formüller, 30 alıp geçtiğin sınavlar değildir, mühendislik bir görgüdür, bir hayat tarzıdır. mühendislik eğitiminin çıktılarının başında bu görgü gelir.

  bazısı olur, kendini eğitir bu görgüyü kazanır. bazısı isterse mühendislik diplomasını rektörün elinden alsın bu görgüye dair hiç bir şeyi benimseyememiştir. ki biz onlara satış "mühendisi" diyoruz.

  da vinci aydınlanma çağının en büyük mühendisi olarak gösterilir, ama mühendislik eğitimi almamıştır.

  james watt gelmiş geçmiş en büyük makine mühendisi, bütün enerji ve mekanik dönüşümlerin şu anki hale gelmesinin nedeni. ama mühendislik eğitimi almamıştır.

  edison gelmiş geçmiş en büyün mucitlerden birisi olmasına rağmen, mühendislik eğitimi almamıştır.

  wright kardeşlerin ikisi de mühendislik eğitimi almamıştır,ama mühendislik yapmışlardır.

  henry ford gelmiş geçmiş en iyi üretim ve planlama mühendisi olan henry ford mühendislik eğitimi almamıştır.

  bunlar benim bildiklerim, liste daha uzar. diplomayı alınca mühendis olunduğunu sanan kamiller de gidip 1500 liraya iş ararken turust mi ay em en enciineer diye kendilerini kandırabilirler.