• http://televidyon.com/p/1908/eksisozlukcom--1 adresinden izlenebilen video. konulu.

  --- spoiler ---

  kadikoy'de mi yazdiniz diye bir soru geldi.
  ismail'i cikartamadim ben.

  --- spoiler ---
 • ssg'nin girişimcilik üzerine kafa yorması gönlümdeki tahtına bi koltuk daha eklemiştir valla.
  "sen kalk maykrosofttaki deli maaşı tep buraya gel. olacak iş deil" diyenler vardır ama videoyu izleyin izleyip tekrar diyorsanız bir daha izleyin derim ben..

  alternatif girişimcilik vizyonları için #15772713
 • $300'a ses karti aldigini ogrendigimiz video. ssg'nin bizleri aydinlatmasini bekliyoruz. ne markaydi o ses karti? hangi ses karti $300? kendisi zamaninda saglam kaziklamislar gibi geldi bana.
 • anlaşılan kendisi kumarhanede kollu makinaya para atıp atıp parayı vuracam bir gün şeklinde bir azme sahipmiş.

  iç ses -ne alaka lan
  dış ses -bi de böyle yaklaşiim dedim olaya.
 • --- spoiler ---

  video'nun başında sedat kapanoğlu ile beraber başak purut'un da katılımcı olduğu söylendi... kim olduğunu bilmiyorum ama o çıkacak diye sonuna kadar izledim... çıkmadı... ayrıca videoda ssg de yoktu... bir konuşmacı, maykrosoft'taki işinden atılmış sedat kapanoğlu diye biri*, bi' de katılımcılar vardı... sabah sabah 25 dakka kaybettik... (bkz: dostum caps koysaydın iyi olurdu)

  --- spoiler ---
 • ssg'nin anlamını kesinleştirmişrtir konuşmasında.
  (bkz: sedat software group)
 • geleceğin programı olarak kendisine yutturulan projeleri sırtlanmış insan, zamanında çok sövmüştür belki ama nereden nereye değil mi? haticeye değil neticeye bakarsak sonunda batmamış, yükseldikçe yükselmiştir.

  - ssg, bir projem var birader. kafayı çatlatırsak çok para kırarız bak!
  - yapma yahu! ne yazıcaz abi?
  - geleceğin işletim sistemini...
  - siktir lan, taşak mı geçiyon sen!? yemezler yavrum, hadi canım başka kapıya!
 • ssg, konuşmasının başlangıcında nickinin açılımı hakkında bilgi vermiştir..

  se
  sim
  geliyor mu?
 • geleceğin yazılımlarını yapmayı düşün ama şirketin adı "sedat software group" gibi amele bişi olsun sdlkfjdsfk. diyelim tuttu, haberleri düşün: "microsoft'ın en büyük rakibi sedat software group yeni işletim sistemini tanıttı... "okeye dönüyorum v1.0" programı da os ile entegre geliyor." sdfkjdsfjk dostlar kıraathanesinde kodlanmış gibi. microsoft, apple, sedat software group sldfkjsdk. vizyon yokmuş zamanında. "çok başarısızdım sonra en başarılı oldum." temalı hikayesinde bence etrafındakilerin gazlama desteğini ve yine sözlük yazarlarının katkısını pas geçmiş. sabah sabah güldürdü baya komikçi olmuş ama hafif kıl oluyorum ben bu işe ki bu da bilinen bir şey. ssg'nin sözlüğü kişisel başarı olarak görmesi çok tırt bişi. yok öyle bişi. bala göte kısmını da eklemek gerekli. videonun açıklamasında satır aralarını okumaktan bahsedilmiş, bunlar da satır araları. bence microsoft'ta çalışmış olması, kimsenin küçümseyemeyeceği en büyük başarısı. her fırsatta onlardan iş teklifi geldiğinin altını çizmesi bile çok makul geliyor. normal yani çok insani bişi, ciddi bi başarı söz konusu. zaten adamın kafasının çalıştığını biliyoruz, orada işinin hakkını verdiğinden de hiç şüphem yok. binlerce katkısı olmuştur. ama sözlük öyle değil. en büyük başarısını sözlük olarak göstermesine saygı duymuyorum. ha bu arada her işe "paranın nası amına koyarım?" diye girişen bi kodcu olduğunu (ki olabilir, kendi bileceği bi şey) birinci ağızdan söyledikten sonra sözlükte paradan bahsedince hala "amatör ruh" olduğunu yaşatmak gerektiğini falan filan iddia eden non-profit ütopiklerine işbu video kapak olmuştur sanırım artık.
hesabın var mı? giriş yap