şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilginç bir durum. bırakalım dünya'yı türkiye'de bile çok az tanınıyor. yoldan geçen her 3 kişiden birine ''ssg'yi tanıyor musun?'' diye sorsak eminim hepsi ssk mı? cevabını verir. hatta sizi düzeltmeye çalışır ssg değil ssk diye.
 • asaletindendir. ama, mark'ın...
 • "önce ssg'ye bakarım sedat mı diye, sonra mark'a bakarım adam mı diye"
 • iki farkli sosyal medya platformunun yonetilme biciminden kaynaklidir. birine dileyen istedigi kadar uyelik acarak uye olabilir iceride diledigi gibi at kosturabilir kafasina gore takilabilir hatta hic bir sey yapmasa bile sanal hayvandir ciftliktir boktur pusurdur gibi oyunlarla zaman gecirebilir. okeye 4. aramak yerine tek basina bilgisayar basindan oturup rahatca oyun oynayabilir, fotograflar koyup baskalarinin fotograflarina bakip sanal abazanlik yapabilir. dolayisiyla ne kadar gereksiz kisi varsa bu sosyal medya platformunda bir araya gelir.
  digerinde ise uye olduktan sonra uzunca bir sure caylaklik modunda bekletir. fotograflarin altinda sanal abazanlik olmaz, okeydir ciftliktir gibi oyunlar bulunmaz dolayisiyla sadece okuyarak bir seyler ogrenmek isteyen kisiler uye olur caylakliktan cikip yazi yazabilir.
  birince icerik metinden olusurken bir digerinde icerik sacma sapan gorsel ogelerden olusur. kabe fotografi paylasip haci oldugunu dusunenler vardir, bilmem ne programinin 10. yili muhabbeti doner ya da sizi gundemle oyalarlarken meclis bunlari bunlari onayladi, sunlari sunlari satti gibisinden seyler doner.
  simdi bu iki farkli sosyal medya playformuna baktigin zaman ozellikle okumaktan bilhassa uzak bir millet oldugumuz icin ssg'yi ulkemizde taniyan pek cikmaz ama zuckerberg'in 7 sulalesini tanirlar.
 • mark zuckerberg facebook'u 2-3 yılda yazılım ve tanınırlık olarak deli gibi geliştirirken, ssg'nin ekşi sözlüğü kodlamayı bile yakın zamanda tamamlaması neden böyle sorusuna cevap olur. orkut.com un yine aynı şekilde yerlerde sürünmesi türk yazılımcı vizyonsuzluğunun başka bir örneğidir.
 • popülariteyi sevmiyor olabilir. ya da yaşadığı yerin şartlarına göre ünlü olmanın nasıl olacağını tahmin edebiliyordur. çok ünlü olsa ne olacaktı?
  magazin programlarında
  "sedat kapanoğlu yeniköy'de menemen yiyooooor dannn!"
  "uzatmalı sevgilisi x'e yüzük aldı, x yüzüğü gözümüze soktuuu dannn!"
  "sedat kapanoğlu'nun denize girerken gizlice çekilmiş fotoğrafları ve selülitleriiii dannn!"
  "ekşisözlük'ün kurucusu kameramanımıza pezevenk dedi, muhabiri tokatladııııı dannn!"
  "sedat kapanoğlu haftanın rüküşü mü oldu? az sonraaaa dannn!"
  şeklinde bir yaşam istememiştir belki.
 • neden her üç kişiden birine sorduğumuzu anlamadığım anketi içeren başlık.