şükela:  tümü | bugün
  • guzel, ince uzun kavanozlari vardir. seker katkisiz olmasina ragmen nasil o kadar tatli olduklari da bir muammadir.
  • şeker ve dolayısı ile reçel yiyemiyenlere* mükemmel kaçamak olanağı sağlayan her çeşidi denenesi lezzet. ananas mango karışımı şişe üzerinde rhapsodie de fruit olarak betimlenmiş. doğru söze ne denir?
    100 gramında 228 kalori mevcut. yani 2-3 tatlı kaşığı yediğinizde yaklaşık 50- 60 kalori alıyorsunuz. ve bu karışım insanı şiddetle içine biraz da kavrulmuş badem kırığı eklemek için tahrik ediyor.
  • şekerli standart çilek reçelinden çok daha lezzetlisini şekersiz-katkı maddesiz üretmeyi başaran fransız mucizesi
  • recel olarak degil de sekerleme olarak muamele edilmesi gereken lezzetli urunler sinsilesi.
  • ömrüm boyunca reçel yapmayacak, şeker ihtiva eden reçel almayacak olmamın sorumlusu marka.
    her kavanoz tam tamına 284 gramdır.
    şimdiye kadar dokuz çeşidine rastladım: portakal, şeftali, kayısı, ananas-mango, frambuaz, mavi böğürtlen, çilek, karışık dört meyveli, erik. portakallısı biraz acı; diğerleri ise tek kelimeyle, muhteşem!!!
    bugüne kadar reçel diye yedirilen ağdalaşmış meyvelere yanarım...

edit: dün kirazlısına da rastladım, aldım, tattım... tabii ki enfes!..
  • porselen kaşığının cezbettiği beynim, ani bir kararla bacaklarıma rafa yönelmesini, ellerime kavanozu sımsıkı tutmasını emir verdiğinde sahip olmuştum ilk defa ona. kaşığın tuzak olduğunu eve varınca fark edecektim, fakat o harika tadı dilimde hissettikten sonra. kavanozun dibine ulaşabilmesi adına yeterince uzundu. ne var ki haddinden fazla derin ve şirinlikten uzak küçüklükte çanağıyla dilimi oldukça yormuştu. bir sefer kandım o mavi desenli kaşığa, ikinci tadımımı anneannemin evinden arakladığım kaşıkla gerçekleştirdim. promosyon kaşığın dibine ulaşabilmek için türlü formlara bürünmüş dilim, adam akıllı bir kaşık üzerinden varınca lezzetin doruğuna, üçüncü kaşığı vücudumun kaldırmayacağını anladım. ama yalnızca ananas-mango reçeli! diğerlerine bir şey demiyorum, sadece o paraya değmez.
  • hayatımda ilk kez armut reçeli yememe sebep olmuştur. muhteşemdir
  • bu aralar karışık dört meyveli (kiraz, çilek, ahududu, böğürtlen) olanına taktığım enfes reçeller üreten fransız firması. şu ana kadar hazır olarak aldığım yerli reçel markalarına göre fiyatı daha pahalı olmasına rağmen kesinlikle sonuna kadar hakediyor. denemeyenler muhakkak bir kez denesin derim.
  • reçellerinin imalatında şeker yerine üzüm suyu kullanan marka.
  • blueberry uyuşturucu gibidir. kalorisi az olduğundan tatlı krizine giren diyettekilere tavsiyem, eti form kepekli bisküvinin üzerine sürerek tüketmeleridir.
    (bkz: sunta)