şükela:  tümü | bugün
 • 2004’te kate clow tarafından tasarlanıp açılan ve türkiye’nin ikinci uzun mesafe yürüyüş parkuru olan st paul yolu (500 km), antalya-isparta arasındaki önemli roma kentleri üzerinden geçiyor. gps’siz ve kitapsız tamamlanması mümkün olmayan st paul yolu, ms 44 yılında hıristiyanlığı yoğun bir şekilde yaygınlaştırma çalışmalarına başlayan ve hıristiyanlığın hz. isa’dan sonraki ikinci önemli şahsiyeti tarsus’lu aziz paulus’un anadolu misyonları üzerine önemli bir kültür yolu.

  perge'den başlayıp manavgat, köprülü kanyon, eğirdir gölü üzerinden yalvaç'a uzanan st paul yolu sayesinde, gerekli kaynaklar sağlandığı takdirde türk turizminde likya yolu’ndan daha büyük bir patlama beklenmektedir.

  (bkz: kate clow)
  (bkz: likya yolu)

  http://www.trekkinginturkey.com/
 • st. paul'un ayak izleri olarak da bilinen yol. turizm'i de yapılmaktadır ama otobusle.
 • bugün likya yolunda yürüyen bir fransızdan öğrendiğime göre yoldaki işaretler ve su kaynakları, yolun hristiyan inancına yönelik kullanıldığı gerekçesi ile radikal islamcılarca kırılıp bozulmuş olan yürüyüş parkuru.
 • an itibariyle, google maps'de bir waypoint arayıp da bulamadığımız, gitmek için can attığımız yol.
 • 50 civarinda likya kentinin, neredeyse 20'sinin guzergah uzerinde oldugu likya yolundan sonra, türkiye’nin en uzun ikinci uzun mesafe yürüyüş rotası olan yol.
 • bazı etaplarını yürüdüğüm, botanik açıdan inanılmaz çeşitlilik sunan yol. hiç görmediğimiz bitkiler ağaçlar, sedirler, servi ormanları... öte yandan pisidia ve pamphylia dönemi tarihi eserler eşliğinde muhteşem bir parkur.
 • antalya - ısparta arası yürünen, aziz paul'un hristiyanlığı yaymak için yürüdüğü düşünülen yürüyüş rotası.

  yolu işaretleyen kate clow da dahil olmak üzere; yolu yürüyen bir tane insan evladı rotayı gps formatında paylaşmamış (çorba kıvamında, bölük pörçük paylaşımlar var).

  hadi kate clow'un gps verilerini paylaşmamasını anlarım. st paul yolunu anlattığı kitabını daha çok satmak istiyor olabilir (kitabı satın alınca gps verilerini de elde ediyorsunuz). youtube'da birçok video var. adam elinde gps'le st paul yürüyor. bre adam at şunu wikiloc'a bir yere de biz de faydalanalım.

  edit: st paul yolu haritası bulunmuştur.
 • st. pauli yolu ile karıştırılmaması gereken yol.
  hamburg
  st. pauli, hamburg'ta seks fuarlarına da ev sahipliği yapabilen, futbol takımı ile bir efsane olmuş bir semttir.

  bu arada st. ingilizcede saint, alman dillerinde sankt (kısaltma st.) karşılığı kullanılır. alaman dilinde sancte veya sant(e)'den türemiştir ("kutsal" anlamına gelen bir kısaltmadır).

  ironik veya işin içinden çıkılamaz tarafı vs st. kısaltmasının ingilizcede cadde - yol için de kullanılıyor olması gibi geldi şu an. neyse.