*

• insan gururlanıyor böyle şeylerle ancak görüntüdense öze dönük işler fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. şurada ne yapılması gerektiğine dair güzel bir yazı üstüne fikrimi kısaca belirtmiştim.
  • soğuk kış günlerinde gelenlerin içini bir nebze ısıtmak için sıcak insanların fotoğraflarının olduğu kafe. atatürk portresi olması çok şaşırtıcı değil. bizden başka herkes bir şekilde değerini biliyor zaten.
  • tarih atatürk'ü yazmıştır. her ne kadar değerini bilmek istemeyen aklı sıra atamızı küçümsemek isteyen içimizden bazı hainler çıksa da ancak lafları kendilerinedir. evrensel olarak zamanında savaştığı ülkeler de dahil bir çok insanın saygı duyduğu isim olmak kolay değildir. böyle bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız.
  • koskoca rus imparatorluğu'nun başkenti, avrupa'nın sayılı harikalarından olan st. petersburg'a svalbard benzetmesi yapılması kadar enteresan değildir.

abla da zevkli kadınmış.
  • gözlerimi yaşartmış kafedir. büyük insanların daima bu fani dünyada izi olduğunun kanıtıdır bir yerde. o'nun fikirlerini anlamak, yazdıklarını ana dilimde okuyabilmek, "biz atatürk gençleriyiz" diyebilmek kadar gururlandırmasa da iyi gelmiş, gülümsetmiştir.
  • ata'm ın kim bilir dünyanın hangi ücra köşesine ulaşmış, hangi insana neler hissettirmiş, düğme ilikletmiş olduğunu bilmem ama bu cafe sahibine haberi olmayacak olsa da şükranlarımı sunarım.
  • adi beyrut.

bir sure rubinstein'da yasarken cok yakinindaydim. canim turk yemegi cekmisti, google'dan ararken bulmustum. gidince atamin portresini gorunce bende sasirdim tabi ilk. sonra sordum ne ayak, buranin sahibi turk mu arap mi yahudi mi diye. calisan ortaya karisik hepsi var bizde dedi. menuye bakincada hakkaten tam bir osmanli sentezi var musluman hristiyan ve yahudi yemekleriyle dolu. lakin acik konusayim yemekleri ve mezeleri berbatti. 40 yilin basi leningradda buldugum kacak yeni rakinin yaninda humus babagannus mutebbel tabuleh gibi bizde hatay mutfagi denilen esasinda lubnan arak ickisi yanindaki mezelerden tadayim dedim. bitirmeden cogunu cope attim. yemek degil atamiza bakarak bir turk kahvesi icilir.
  • şu an bira içip patates kızartması yediğim kafe.

görsel

ek: neşe karaböcek'ten kulakların çınlasın'ı açtı bardaki kız.

..seni benim kadar
    hiç kimse sevmeyecek
    beni benden seni senden
    başka hiç kimse bilmeyecek..
  • as bayrakları as as.
hesabın var mı? giriş yap