şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #17309702)

  cebe, deftere vs. iliştirilebilmesini sağlayacak bir klipsi de olsaydı "olması gerektiği gibi olan kalemler"den olacaktı bu kült model lakin gene de harikadır, önünde ceket iliklemek gerekir. renk skalası ve kalitesi itibariyle de piyasada çok alternatifi yoktur. bunun tahtını sallarsa aha buraya yazıyorum, stabilo pointvisco sallar.
 • hayat arkadaşım, yolladaşım.

  bitmek bilmez, zati ya ben yere düşürür ucunu mahvederim yada bir yerlerde unuturum ama bittiğini pek görmedim.

  iş başvuru formlarını bunlarla doldurmuşluğum vardır (siyahtan bahsetmiyorum tabiki), her rengine hastayım.

  favorilerim pembe ve kahvedir, kırmızı ve siyahın ikamesidir bu iki renk benim için. yıllar sonra dönüp baktığınızda anaokulu mantar panosu gibi defterleriniz olduğunu fark edersiniz.
 • biri mavi diğeri yeşil olmak üzere bir çiftini ucunu lastik-aluminyum karışımıyla kaplayarak hem kalem hem de baget olrak kullandığım, esnekliği sayesinde her türlü darbeye dayanan efsane kalemlerdir.
 • hasan cemal's choice. yıllar evvel kürtler kitabını okurken kitabın arkasındaki resimlerde notlarını hep bu kalemle (siyah renklisi) yazdığını görmüştüm. aradan sekiz sene kadar geçti. barışa emanet olun'da da aynı manzarayı gördüm. adam kuzey ırak dağlarında sadece bu kalemi kullanıyor.
 • almanca öğrencileri mavisi ile der (maskulin), kırmızısı ile die (feminin), yeşili ile das (neutrum) kelimeleri, siyahı ile de anlamlarını yazabilirler. fotoğraf: http://flic.kr/p/e7hlv2
 • ah bir de ucu içine kaçmasa...
 • musahhihlerin favorisidir.
 • alinacaklar listesinin basi. kiminin calistigi her firmaya tasidigi yoldasi. yillardir birakamadigi aliskanligi. divit ve kursun kalemden sonraki zaafi. her rengi alinasi. (kafiye muhim)
 • bir ders çalışma klasiğidir benim için. tasarımıyla, renkleriyle, kalitesiyle çok sevdiğim bir kalem modelidir. bu kalemleri masamda görmek bile bana mutluluk verir. renkleri çok seven biri olarak en sıkıcı konuyu çalışırken bile motive olabiliyorsam sebebi işte bu kalemlerdir. sırf "bari şu güzel renklerle yazabilmek/çizebilmek için ders çalışayım biraz" diyerek dersin başına otururum bazen. sırf bu sebeple, evet. sonra çalışırken ortaya çıkardığım sanat eseri gibi notlara bakıp kendi kendime "ne kadar güzel görünüyor!" diye mutlu olurum. "güzel görünüyor" dediğim de elektronik devreler, uzun uzun hesaplar filan* ama n'apayım, gerçekten çok güzel görünüyor renkli kalemlerle özene bezene yazıp çizince. sonra o notlara göz atarken içi açılıyor insanın.

  bu modelin başka markalardaki muadilleri de iyidir, bendeki klasik halini almış versiyonu stabilo point 88 olduğu için bu başlığa yazdım. zaten renkli kalem denilen harika şeyi kullanmak başlı başına mutluluk sebebidir.
 • bu kadar pahali olmasa... basta "insan kaleme bu kadar verir mi lan!" dedim, simdi tamamini alabilmek icin para biriktiriyorum. sonra da faber castel'in ince uclu renkli kalemlerini tamamlamak icin para biriktiricem. benim gibi fakir fukarayi bile ne hale soktunnnn eyyy renkli kalem serisiiii!
  kirtasiye mi acsam ki la!