şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: recursion)
  • - abi sizin iş neydi ?
    + marangozum ben.
    - iş yeri nerede
    + kadıköy'de
    - yaa ne güzel iş oluyor mu bâri ?
    + idâre ediyoruz işte...

yarım saat sonra:
    + ben tabi katılmıyorum onun bu görüşlerine... yaa gürgen ile ceviz bence familitus ptotiritus ağaçus olamaz
    - ptotiritus ne abi ?
    + ptotiritus eskiden himossakolijimus kavimlerinde....
    - o ne demek abi ?
    + himossakolijimus mu ? dur anlatayım. bak şimdi epotetus mukutus ...
    - o da ne ?
    + epotetus mukutus, ...
  • recursion sebebiyle olu$abildigi icin tum akademisyenler ve ogrenciler ne anlama geldigini bilirken, bir cogu diger ilgili literaturden habersizdir.
    (bkz: buffer overflow)
    (bkz: buffer overrun)
    (bkz: return to libc)
  • elebaşılığını jeff atwood ve joel spolsky'nin yaptığı, experts exchange'in şerrefsiz* olmayan versiyonu olma misyonu ve vizyonuyla yola çıkmış olan programcılık soru/cevap sitesi. şu aralar private beta takılmakta. reputation sistemi nedeniyle bir mmorpg, iptila faktörü nedeniyle bir facebook, entry akış hızında gösterdiği adhd eğilimiyle bir sözlük* olacak gibi görünüyor.

http://stackoverflow.com/

yoksa bunu mu demek istediniz? (bkz: stack overflow)
  • dun itibariyle public beta teste baslamis ortam. basit bir soru/cevap sitesi gibi gorunse de aslinda "oylanabilir wiki" gibi birseydir, sorular dahil hersey baskalari tarafindan editlenebilir/duzeltilebilir.
  • fena halde lokasyonu türkiye olan kullanıcıları merak ettiğim site ayrıca reputation skoru 4000 üstünde olan kullanıcıyı sensei kabul edip yanında çırak olarak kodlamaya başlanmalı.
  • yerel değişkenlerin tutulduğu bir alandır, fazlaca baskı altında mesela ubuntunun kullandığım sürümünde, int x[512][512][512]; int y[512][512][512]; int z[512][512][512]; tanımlamalarında bile bu hatayı verir. ayrıca sonsuza doğru giden recursionlarımızda da elinde sonunda alacağımız hata budur.

ulimit -s komutuyla unix türevi işletim sistemlerinde bize verilen maksimum stack alanını kilobayt cinsinden görebiliriz.
  • muhtesem faydali bir web sitesi. bir saat icinde 4-5 cevap almak gozlerimi yasartti. online destek gibi bir sey.
  • buyuk oranda sonsuz döngü sonucu olusan sorundur. cunku yapılan yeni bir cagırım, cagırım yapan rutinle birlikte yine ve yeniden aynı stack*da yer işgal etmeye başlayacaktır. sonuc olarak döngü sonsuz gittikçe kacınılmaz olarak stack dolacak ve hata alınacaktır. bu açıdan recursive cağırımlar esnasında rutinin sonsuz döngüye girmemesine dikkat edilmelidir.
  • alan kay in bile bulundugu ortam. (bkz: oeh)