şükela:  tümü | bugün
  • bildiginiz gibi soyle bir kanun maddesi var(4207 nolu kanun, 2. maddesinin 4. fıkrası)

?"(4) açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı yerler ile bunların seyir yerlerinde tütün ürünleri kullanılamaz. ancak bu tesislerde, tütün ürünlerinin tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulabilir."

ancak spor musabakalarinda bu kuralin uygulanmadigi ya da uygulanamadigi asikar.

cevredeki herkesin sagligi icin zararli olmasina karsin stadta sigarayi arka arkaya yakan bir kesim var, dumanini da fabrika bacasi gibi tutturmeleri de cabasi. ıster istemez bu sigara dumani yuzunden seyir keyfinizin icine ediliyor. ama adamlar rahat, bir sey soylesen uzerine yurur.

taraftar olarak parasini verdigim maclarda zaten yasak olan bir seyden dolayi magdur olan taraf olmak istemiyorum.

akilli stad yapan yonetimler bunu gozettiler mi bilmiyorum ama bu kuralin uygulanmasi kimsenin umrunda degil. 10 dakikalik konusmasinda 30 defa sayin cumhurbaskanim diyen fikret orman'in bile derdi olmamis ki cozum bulmamis. oysa ki bilmesi lazim sayin cumhurbaskani sigara icilmesine karsi.

macta cocuklar da var ama kimse buna ozen gostermiyor.

o zaman madem mac izlerken buna bir sey yapamiyorsunuz o zaman maca girislerde bu sigara paketlerini de toplattin.

en azindan zararin tamamini engelleyemeseniz de bir caydiricilik olur, azaltmis olursunuz.

dumansiz bir mac izlemek herkesin hakki.
  • destek verdiğim olay. sigaraya karşı bir insanım, içmiyorum. üçüncü şahısları rahatsız edecek yerlerde sigaranın içilmesi ise kabul edilemez bir durum.

ancak bunu adamın sigarasını alarak değil, çakmağını alarak yap. ya da öyle güzel kamera denetimi yap ve cezasını kes ki o adam bir daha içemesin.

son maçta çakmakları çatır çutur topluyorlardı vallahi.