*

şükela:  tümü | bugün
 • headbang gibi metal konserlerinde yapılan bişey
  atlarsin bööle seyircilerin üstüne, gezersin, indirilirsin, inersin veya dü$ersin bi vakit...
  süper zevkli bi$ey oldugunu tahmin ediyorum
 • sahneye cikip seyircilere havuz muamelesi yapma durumu. her seyden once diver ve seyirci arasinda buyuk bir koordinasyon gerektirir. stage dive yapacak kisinin hatun olmasi seyircilerin olaya daha ciddi konstantre olmasini saglar. atlayan kisi yere dusmeden tutulur ki ami gotu dagitmasin, cunku cogu konser alaninin tabani betondur. onemli bir diger konu ise stage dive yapan sevgilinin pek de makbul olmadigidir, zira hatun kisi onden arkaya gelene kadar bol bol minciklanir seyirciler tarafindan.
 • kalabalıgın farkında olmadıgı bian secilmelidirki yaptıgınız pike sonucu yada göt üstü atlamalarda betonla yakın temasa girmeyesiniz tabi farkında olmayan kalabalık daha sonra sizi itinayla betonla bir yapıcaktır ama enazından stagedive olayının tadına varmış olursunuz zevklidir tavsiye olunur...
 • gitarsızı da caizdir.. çoğu konser görüntüsünde kar$ımıza çıkar..
 • (bkz: serbest dalis)
 • olaya paralel barla jimnastik tadı verilerek yapılanı da vardır...

  http://www.dbasixx.com/break.php?video=mjq0nze5
 • fi tarihinde bir futbol maçında da yapılmış hadise.

  fotoğrafı için bkz: http://www.iletisim.com.tr/…r/buyuk/50805150000.jpg

  görüntüsü için bkz: http://www.youtube.com/watch?v=q9jxetcsn34

  hikayesi için (bkz: 27 mayıs 1981 boluspor ankaragücü maçı)
 • kabına sığmayan fırlama gitaristin, solo esnasında "ulan bitse de şu bi atlasam" düşüncesine dalmasına sebep olan aktivitedir, tehlikelidir.
  nitekim metallica'nın yeni yeni ortamlarda parladığı dönemlere ait bir konserde, grup gitaristi kirk*gaza gelip bu atraksiyonu gerceklestirmek istemiştir. ve fakat seyircilerden kimse kendisini tutmayınca kirk aynen yere kapak olup beraberinde bir kolunu da kırmıştır. (bkz: shake it up shekerim, kill'em all tatlım)
 • kural olarak üç şekilde yapılır:

  birincisi genellikle işin acemilerinin tercih ettiği yoldur. yüzüstü seyircinin üstüne atlamak. zira bu sayede atlanılan yer, seyirciler arasındaki olası boşluklar rahatlıkla görülebilir ve varılacak noktanın tayini bakımından atlayan kimseye belli bir imkân tanır. bununla birlikte bu atlayış türü acemi işi olmasından ve bir gazla kendini sahneden aşağı bırakmaktan öte, atlayayım da kafam gözüm dağılmasın düşüncesinden ileri geldiğinden pek kabul görmez, görmemelidir. bu bir nevi amele atlayışıdır. bununla birlikte balıklama atlamayı bundan ayırmak gerekir zira bu şekilde yapılan stagedive gerçekten takdire şayandır.

  ikincisi yan atlamaktır. bunun örneği pek yoktur. teorik olarak dengesiz bir atlayış olduğundan söz edilebilir.

  üçüncüsü ise, sırt üstü atlamaktır ki, en baba atlayış türüdür. işi bilen, atlamadan hemen evvel göz ucuyla da olsa atlanılan yerdeki yoğunluğu tayin eder ve bu tehlikeli atlayışı başarı ile sonuçlandırabilir. bu noktada önemle üzerinde durulması gereken aşağı düşüş kısmıdır. kontrollü bir düşüş için en önemli şey debelenmemek, ve tam aşağı inildiği anda her iki eli ensenin tam üst kısmında birleştirerek olası bir sakatlanmadan kendini korumaktır.
 • amerika'li modern rock yapiyoruz diyen bir grup.. modern rock bu kadar vasat ve tatsiz degildir sanirim.. amerika'da amerikan rock (poison, guns n' roses vb.) yapiyor olsalar da kurtarmazdi sanirim.. bir de sitelerinde bir suru radyo kanalinin mail adresi ve sitesi yer aliyor.. niye mi? bizi onlara tavsiye edin, mail ativerin bi'zahmet diye.. ok..

  http://www.stagedivetheband.com/