• ocakta altı açık kalıp yeterince acıyan çayın fincanlara fazla demli konulmasının etkisiyle yazıldığı yönünde çeşitli iddialar olan şarkı.
  • yozgat'ın altın yıllarını yaşadığı 70'lerde bestelenmiştir.
    (bkz: lsd)
    (bkz: crack)
  • cennete giden merdivenlere yozgat'tan çıkıldığını anlatan eski bir şaman ilahisidir. günümüzde meditasyon yaparken dinleyenler de vardır. öylesine kutsal bir ilahidir ki bu, öylesine kutsaldır. bir gün amazon ormanlarına ayahuasca içmeye giderseniz kapıda sizi bu şarkıyla karşılayacaklar hazırlıklı olun. peki neden internette yok bu şarkı? çünkü eğer herkes bilirse batılılar bu merdivenlerin yerini öğrenip işi paraya dökebilir. o yüzden bu şarkı ilahi öylesine kutsaldır ki, yayılmaz bile. kimse bilmez.

ancak meditasyon yaparken işin ucunu kaçırıp merdivenlerin tepesine gelen ama orada sadece 3 saniye kalabilen ve inince hiçbir şey hatırlamayan insanların varlığını tartışıyor şu an bilim insanların. bırakın tartışsınlar. onlar tartışmayacak da biz mi tartışacağız?
  • notalarını dünya üzerinde sadece 4 kişinin bildiği bir şaman ilahisidir. hepsini ezberleyenlerin artık dünya üzerinde olmadığı için fasulyeden sayıldığına dair teoriler var. ancak henüz kanıtlanmadı. bekleyelim ve görelim diyorum ben. popular science dergisinin mart sayısında bununla ilgili güzel bir yazı var.
    not: lütfen beni ciddiye almayın. çünkü öyle bir merdiven hiç var olmadı. dolayısıyla böyle bir şarkı da hiç yazılmadı.
  • tersten çalındığında sözlerin aslında başbakana övgüler yağdırdığı fark edilir.
  • (bkz: yozgat blues)
  • (bkz: enter samsun)
hesabın var mı? giriş yap