şükela:  tümü | bugün
  • en güzeli eskilerden uygun bir staj defteri bulup çekmektir... yazma külfetinden kurtulunamıyor olunsa da, en azından düşünme külfetinden kurtulunabilir... hatta stajdan önce staj defteri elinde olup, stajını deftere göre yapanlar da yok değildir...
  • (bkz: naylon staj)
  • norm yazıyla yazılmalıdır ibaresi bulunan staj defterleri de vardır fakat kulak asılmamalı, ancak düzgün biçimde doldurulmalıdır.
  • üniversite öğrencileri arasında ne ibibiklerin bulunduğunu bana yararak göstermiş fiildir..hasbel kader elime ulaşmış, bir üniversitelinin staj defterinde...

"bugün hava sıcaktı, öyleyin aysel hanımla ciyer yedik, sonra kambiyo öğrenmeye başladım, bişi anlamadım....akşam üstü fotokopi bozulduğu için çok rahat ettim..."

şeklinde ifadeler bulunmaktaydı...nacizane tavsiyem hayatında hiç günlük tutmamış veya çok tutmuş olanlar tikatli doldursun..yarabilirler...
  • memleketimin güzide üniversitesi itü de atölye stajı denen 1.sınıfların hayata küsmelerini sağlayan bir staj vardır. bu staj sırasında staj defteri dolumu tam bir işkenceye dönüşür. çünkü 1 gün planyaydı frezeydi tornaydı tesviyeydi terlersin. 2. gün bu öğrendiğin konular hakkındaki hazır metinleri deftere yazarsın. tabe küfrederek. staj defteri yazmak mi evet işte budur. nasir tutar parmaklariniz.
  • bilgisayarla yazınca nispeten baymayan aktivite.
  • (bkz: staj defteri)
  • okuldan mezun olmanız sadece buna bağlıysa dev kastırıcı durum. şirket içinde döküman bulmak için ordan oraya koşturursunuz,o gece sabahlar staj defterinizi bilmediğiniz şeylerle doldurusunuz.sonra okula götürür bölüme verirsiniz.bir hafta sonra gelip çıkışınızı alabileceğiniz söylenir.bir hafta geçer,gidersiniz bölüme.derlerki -aa seninkini unutmuşuz,dur ben hemen yolluyorum öğrenci işlerine. 15 dakika sonra öğrenci işlerinden staj defteriniz hiç bir incelemeye alınmadan çıkış belgesini alırsınız. üzülsem mi sevinsem mi die kafayı yersiniz. ulen bu mudur yani die.*