şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: naylon staj)
  • (bkz: aiesec)
  • kariyer.net'e güvenmeyin. gidin kendiniz bulun stajınızı.
  • büyük firmaların başvuruları genelde internetten yapılır, "bunlar beni almaz ulen" diye düşünen insan sayısı bir hayli fazla olduğundan hiç beklemediğiniz yerlerden cevap gelebilmektedir, yılmayın ısrarla başvurun.

genelde mühendislik öğrencilerinin (en azından naylon staj yapmak istemeyenlerin) hayalinde simens, telemekanik gibi büyük firmalar vardır. iş başvurusu için bu firmalar hedef olabilir, fakat konu staj olunca bence mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdırlar çünkü, bu adamaların aldığı her iş milyon dolarlara mal olduğu, her işin en az dört beş ay sürdüğü, geç devreye giren bir sistemin havaya giden binlerce dolarla eşit olduğu dolayısıyla mühendislerin ensesinde boza pişirildiği bir ortamda bir şeyler öğrenmek, daha doğrusu size bir şeyler öğretebilecek insan bulmak hayli zor olabiliyor.
  • gözünüze kestirdiğiniz kurumların belirlediğiniz departmanına ait yöneticileriyle irtibata geçmek; cv göndermek, olmadı yüz yüze görüşmek, olmadı ısrarcı davranıp istekli olduğunuzu göstermek ve diretmek, ikna etmek. yapmıştım, olmuştu. denemekten zarar gelmez.
  • ihtiyacım olan öneriler. başvurduğum kurumlardan her gün bir yeni red maili almaktan sıkıldım.
    gerçekten bir yerlerde dayımız olmadan bir şeyler olamıyor mu güzel ülkemde. üstün bir akademik başarı gösteremesemde bu konuda istekliyim.

buralardan yardım etmek isteyen yazar abilerim ablalarım varsa eğer kimya mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. konum ankara. sevgiyle kalın.