• amerika'da eğer top 10 mühendislik bölümünden birinde lisansüstü öğrenciyseniz, net 4 bin $ gibi bir meblağ olabiliyormuş bu.

- abi sen bence okulu bırak durmadan staj yap :)
    + hacı bitirince 8 bin veriyolar :)
    - vay amk :)
  • türkiye'de bu maaşı alanını görmediğim maaş türüdür. yurtdışında, dünyanın en iyi firmalarından birinde mühendis adayı olarak 4 ay yaptığım stajda aylık 830 euro net maaş + günlük 1.5 euro yemek yardımı + aylık 205 euro kira yardımı aldım. yanında ek olarak aldığım aylık yaklaşık 700 euro erasmus hibesini saymıyorum bile. bu entry'yi de genç arkadaşlara bir bakış açısı vermek için yazdım.
  • stajınızı bir sendikada yapıyor ve maaş almıyorsanız çelişkinin dibine vurup, kapitalizm tarafından uğramış olduğunuz tecavüzü bizzat iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.
  • 3 paket fındık ve 3 paket cevizdir. şaka yapmıyorum. şirket aslında bana maaş vermedi tabi. yemek için kart verdiler. stajın bittiği gün kartta 50 tl kalmıştı. ben de indim şirketin büfesinden ceviz ve fındık aldım.

(bkz: trajikomik olaylar)
  • pirinc ile odenir.

baraj santiyesinde staj yaparken her ogun pirinc pilavi veriyorlardi; simdi taslar yerine oturuyor...
  • bazen stajyerin aldığı değil verdiği maaş da olabilir bu.

- abi staj bulamadım, yardım et mezun olamicam yoksa.
    + valla bizim de bütün stajyer kapasitemiz doldu, yoksa yardım etmek istemez miyiz?
    - ya bak 500 lira da üzerine verecem olmaz mı?
    + hımm. bi müdürle konuşayım.
    - hay allah razı olsun.
  • stajyer avukatsanız olmayan maaştır.
  • öğle yemeği ve servis olarak geri döner stajyere genelde.
  • yüzde yüz zamla bile bi boka benzemez.çünkü 0'dır.
hesabın var mı? giriş yap