şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 22 nisan 2011 de amerika'da gösterime girecek olan distopik bir film. http://www.scareflix.net/stakesite.html

  daybreakers çakması gibi bir şey olacak sanırsam. benim gayet başarılı bulduğum 2006 yapımı mulberry street'den de sorumlu olan arkadaşlar şeyetmiş.
  bekleyip göreceğiz artık.

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt1464580/releaseinfo
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jlizsq3kunm
  afiş: http://www.movieposterdb.com/poster/92d0db99
 • jim mickle'ın yönettiği, senaryosunu başrol oyuncusu nick damici ile birlikte yazdığı film. diğer rollerde connor paolo ve bir hayli değişmiş kelly mcgillis (top gun'daki abla) oynamaktadır. hart hurt aksiyonu olmayan, konuyu sakin sakin işlemiş nezih bir post apokaliptik filmdir kendileri. living dead tadında, safi aksiyonun beline vurmadan olayları sakin sakin anlatan bir yapısı vardır, güzel bir seyirliktir. yamulmuyorsam soundtrack'inde bir kaç eric satie ezgisi mevcuttur.
 • "vampir zombi"lerin olduğu, düşük tempolu, ilginç bir film.

  (bkz: mister)
 • zombieland filminin daha ciddi bi versiyonu diyebilirim.. bi çok zombi filmine nazaran bu film anlatış ve akıcılık bakımından diğerlerinden biraz daha farklı bi yerde.. siz yine de zombi dediğime bakmayın içinde aslında vampirler var ama bana göre onlar zombi.. velhasıl heyecan dozu yüksek bi film değildi açıkçası.. bi vampir filmine göre gayet durağan sahneleri mevcuttu.. ve yine her zombili vampirli film gibi sonu da açık biti bok varmış gibi.. ama beğenilir ve izlenir yani.. gideri var..
 • izleyebileceğiniz en boktan film. yıllar hızla akıp geçerken, 1,5 saatinizi bu filme vermek yerine bir sürü şey yapabilirsiniz. ben yandım siz yanmayın...

  film, vampirli-zombili film tarihinin en sıkıcı klişelerini en kötü biçimde bir araya getirerek yeni birşeyler denemeye çalışmış ancak başarılı olamamış. bakın spoiler bile vermeden filmi size özetleyeceğim ve hiç şaşırmadan iki satırda fikir sahibi olacaksınız, emin olun bu senaryoyu, sen, ben herkes yazabilirdi diyeceksiniz... öylesine bayat, öylesine sığ filmimizin özeti şöyle:

  filmde çok güçlü, çok şey görmüş, yaşamış, çok "leşi" olan, nerdeyse yenilmez bir vampir avcısı abi var, machete görünümlü, karizma abimizin dışında, bir de güçsüz, zayıf, bu abiden çok şey öğreneceği belli bir genç, iki "güzel" kız, bir zenci -ki o ölecek olandır- ve bir de kötü adam... işte kombomuz tamam...

  dünyayı (tabi ki abd) vampirler ele geçirmiş, insan ırkı yokolmuş gibi birşey, dünyada kaos, yağma ortamı hakim, arabalar yollarda kalmış filan, klasik... tabi ki ekibimiz, umut dolu, vampirlerin olmadığı, insanların mutlu yaşadığı, bir kurtarılmış bölgeye doğru ilerliyorlar, üstelik bunu yaparken radyo yayınını takip ediyorlar ve tabi ki yolda kendilerine dostlar buluyor, gruplaşıyorlar, grup halinde umutlarına doğru ilerlerken tabi ki karşılarına aniden çıkan vampirler oluyor, dannn dannn sesleriyle seyirci yapay biçimde korkutulmaya çalışılıyor... vampirler sadece göğüslerine kazık (stake) çakılarak öldürülebiliyor....

  bir de kötüler grubu var, bunlar buldukları insanları yağmalayıp öldürüyorlar filan, bizimkileri de yakalıyorlar ama bizimkiler pek tabi kurutulup intikamlarını alıyor bunlardan... sonra kurtarılmış bölgeye binbir zorluk aşıp ulaşıyorlar, ama, tataaaamm sürpriiizz (mi??) kurtarılmış bölge de vampirliymiş, yaaa, umutlar tükeniyor, arada aşk kıvılcımları oluyor...

  sonraaaa eski amerikan arabaları ile seyahatler, bir çocuk vampirle karşılaşma, mısır tarlasında kovalamaca, vampirlerin üzerinden bir ileri bir geri yaparak çatır çutur geçmek, kamp ateşi başında uyuklamak ve o sırada vampirlerin ortamı basması, bir tane ekstra güçlü, en zor öldürülen vampir (ve tabi ki kahramanın filmin sonunda onu da! öldürebilmesi) gibi başka klişeler de eklenince ne de boktan, ne de 1,5 saatin geçmek bilmediği, ne sikimsonik bi film çıkıyor ortaya bi görsen sözlükçü... aman görme!
 • yalan yanlış spoiler verilen film. ayrıca gayet akıcı. son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden. imdb 250'ye girmesi lazım. o derece.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda bardaki kız genç çocuğa " bir oğlan görmeyeli uzun zaman oldu " demiş, düz duvara tırmandığını belli etmiştir.

  --- spoiler ---
 • bu filmdeki zombilerin diğer zombi filmlerinden farkı vampirlerin tüm kötü özelliklerine sahip olmuş olmaları. güneşe gelemiyolar, sarımsaktan hoşlanmıyolar ve kalplerine kazık sokarsanız ölüyorlar. filmin geriye kalan kısmı tüm zombi filmleriyle hemen hemen aynı. hemen hemen aynı diyorum çünkü bu filmde tempo da biraz daha yavaş. zombi filmlerine karşı inanılmaz bir sevgi besliyorsanız seyredin. yoksa vaktinizi ziyan etmeyin.
 • söz konusu film bir vampir filmi olarak tasvir edilir.. ancak vampir dendiği zaman vakti zamanında insan olan sonrasında aynı zekayla kana aç olarak doğan kalbi atmayan güneşte yanan bununla birlikte bir insanın 10 katı güçlü bir yaratık tasvir edilir.. true blood , underworld serisi , interview with the vampire ve ne yazık ki twilight serilerinde vampirler gayet bu yönde tasvir ediliyorlar.. ama bu sene çıkan priest ve bu filmde vampirler zombielerle aynı kefede.. sadece daha hızlı hareket ediyorlar.. i am legendda baş gösteren zombie-vampir figürlerine bir yenisi bu film vasıtasıyla eklenmiştir.. hani benim bill comptonım hani benim eric northmanım spikeım.. cıx vampir dediğin bu değildir arkadaş.. filmi bir zombie filmi olarak lanse etseler çok daha güzel olur ama ben bu filmde bi o brotherhood lideri adamı gördüm vampir olarak.. diğerleri zombieydi..
  --- spoiler ---
  helikopterden vampir fırlatma fikri gayet güzeldi es geçemeyeceğim bu konuyu..
  --- spoiler ---

  seyrediniz efendim birşey kaybetmezsiniz.. 28 serisi gibin bişey olmuş..
 • seyirlik film. her ne kadar vampire diaries ve true blood ile uzun zamandır yakışıklı/güzel çekici sofistike vampirlere mazur kaldı isek de, bence 28 days later ekolünden gelen vampirler de oldukça seyirlik şeyler ortaya çıkartıyorlar. yüksek bütçeli bir film olmasa da gayet güzel efektlerle hoş birşey ortaya çıkarmışlar, türünün diğerlerinde olmayan yobazlık mevhumunu da gayet güzel adapte etmişler.

  yobazların mantığı biraz sorgulanabilir geldi bana. madem dünyanın yok olması için gönderildi tanrı tarafından bu hastalık, siz yok olmanız gerektiğine inanıyorsanız neden hayattasınız? tanrı seni yaratacak güce sahip de, kalanını temizlemek için size mi ihtiyaç duyuyor? yarım yamalak mı iş yapıyor?*

  türü sevenler için hoş bir film neticede, seyredin derim.
 • --- spoiler ---

  karakterler, lanet olası vampirlerle uğraştıkları yetmezmiş gibi bir yandan da kendilerine ''kardeşlik örgütü'' adı verdikleri birtakım insalara karşı hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

  --- spoiler ---