• görüşmeyi kestikten sonra başlayan stalk hastalığıma, sosyal medya hesaplarını takipten çıkarak ve numarasını silerek son vermeyi başardığım olay.

bir ps’te kalmış yavrum, onu unutmuşum. en son 9 saat önce god of war oynamış benim canım. aha online oldu, demek ki evde :(
  • "başkalarının hayatını bu kadar merak ediyorsam, en iyisi gidip bir roman okuyayım" diyerek başlamalı insan.
    ben böyle başlamıştım.
  • an itibariyle kendime verdiğim ve tutmam gereken söz.
    kızım sanabanaona, evet eski sevgilin çok mutlu. tüm arkadaşların, hatta lisedeki en ucube tipler bile evlenip, yuva kurmuş. herkes hayatını yaşıyor. daha fazla onları stalklamanın kimseye bir faydası yok.
  • o işler o kadar kolay olmuyor maalesef. eski platonik aşkımın instagramda profili bana kapalı olmasına rağmen (beni pek tanımıyordu), aramaya ismini yazıp sadece o küçük profil resmini görmek ve takipçi-takip edilen sayısını öğrenmek için aylar boyunca hergün stalkladığımı bilirim
  • "baklavayı bıraktım", "sigarayı bıraktım", "stalk olayını bıraktım" gibi kararları duyurmak, "ay çok süper oldu hiç de aramıyorum, unuttum gitti" gibi şeyler söyleyip durmak; bıraktığı şeyi özüm özüm özleyenlerin gönül yelpazesidir.

baklavayı bıraktım da oradan biliyorum.
    işte o baklava; görsel
  • kafanızın rahat olmasını sağlar. 3.5 sene önce falan insanları stalklamayı bıraktım. o gün bu gündür o kadar huzurluyum ki. çünkü stalk olayını abartmıştım gerçekten bir insan hakkında kendisinin bile unuttuğu şeyleri bulabiliyordum ve mutlu mu oluyordum hayır? stalk dönemlerimden kalma alışkanlıklarım var tabi. mesela biriyle flört ederken davranışlarından başkasıyla da flört ettiğini falan anlayabiliyorum dediğim gibi bunlar hep stalk dönemlerimden kalma bozukluklar ama en azından işime yarıyor. yine de stalku bırakmak mutluluktur.
  • inceldiği yerden kopsun dersin ama bazen incelir incelir kopmaz.

ben whatsapp'tan
    - yaşıyor mu
    - koronadan öldü mü
    kontrolü yapıyorum arada.
  • "hayattan tat almayı bilmeyen insan davranışı. madalya takacaklar sanki bırakınca."
    zehri bal sanan insan...
  • an itibariyle sağlığım için bıraktığım eylemdir.
  • unutmanın neredeyse tamamıdır, tüm acıların bir çoğunu alır götürür.
    insanı huzura kavuşturup mutlu eder. mükemmel kafa rahatlığının yegâne formülü olarak yazılması gerekir.

hayatımın son 7-8 ayında batağına düşmüştüm, normalde hiç alışkanlığım olmayan davranışlar sergiler oldum. bu hale nasıl geldiğimi de anlayamamıştım, öyle bir lanet bu. bırakalı birkaç gün oluyor ve o kadar mutlu ve huzurluyum ki kendimi daha önce hiç bu kadar özgür, güçlü, sosyal, aktif, yoğun hissetmemişim gibi.

sosyal medya nefret edilesi bir şey ötesi değil.
hesabın var mı? giriş yap