şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eskişehir'de çekilen ve yakın zamanda youtube üzerinden yayınlanacak olan dizi.

  şöyle bir ilk bölüm tanıtım fragmanı var.
 • stalkıd dizisi, merkezinde sosyal medyayı ve onun etki alanını konu alan bir psikolojik gerilim ve polisiye eseri

  stalkıd yönetmeni gökhan altuntaş, senaryonun kesinlikle mavi balinadan uyarlanmadığını belirtiyor. kendisi daha önce de internet dizileri çekmiş ve çeşitli ödüller almış başarılı bir yönetmen.

  black mirror tarzında bir yaklaşımdan söz edebiliyoruz.

  stalk ıd ismindeki bir uygulama, para karşılığında insanlara oldukça tehlikeli görevler veriyor. insanlar, gün geçtikçe bu uygulamanın ağına düşmeye başlıyorlar. sonu ise oyuncular için ölümle bitiyor. sevgilileri öldürüldükten sonra oyuna dahil olan alter ve simay’ın hikayesini izleyeceğimiz yapım, aynı zamanda çeşitli sosyal sorumluluk kampanyalarına da destek veriyor.

  14 farklı konuşma dili ve işaret dilinde izlenecek stalkıd’nin baş karakterleri de toplumsal açıdan örnek teşkil etmeleri için ilmek ilmek işlenmiş. örneğin simay karakteri bir köşe yazarı ve aynı zamanda kadın hakları savunucusuyken, alter ise fotoğrafçılık mesleğinin yanı sıra organ bağışı için ter döken kimliğe sahip.

  hikayenin polisiye kısmında ise, eskişehir emniyet müdürlüğü’nde görev yapan komiser yardımcısı giray ekrana katılıyor.

  dizinin yapımcıları, tüm sürecin bütçesini hiçbir yatırım almadan kendi ceplerinden karşıladıklarını belirtiyorlar. aynı zamanda söz konusu psikolojik ve sosyolojik ögelerin doğru temsiliyeti için alanında uzman akademisyenlerle çalıştıklarını belirtiyorlar.

  stalkıd youtube kanalı üzerinden yayınlanacak ilk 4 bölümün ardından puhu tv'ye taşınacak.
 • izlemedim ama yukarıda bahsedilene göre konusu nerve filminden çalıntıdır.
 • ilk bölüm yayınlandı

  her şey; bir dergide köşe yazarı olan, kadın ve hayvan hakları savunucusu simay, özel bir şirkette çalışan hobi olarak ta fotoğrafçılık yapan, organ nakline ihtiyacı olan insanlar için mücadele veren alter ve eskişehir emniyet müdürlüğü cinayet şubesinde komiser yardımcısı olan giray arasında geçmektedir. stalk ıd adında bir akıllı telefon uygulaması vardır. uygulama son derece tehlikeli yönlendirmelerle insanları ağına düşürmektedir. uygulamada kullanıcılara ilk başta küçük görevler verilip, görevleri başarıyla tamamladıktan sonra banka hesaplarına para yatırılmaktadır. simay ve alter’in sevgilileri de bu uygulamaya girmiş ve bir zamandan sonra verilen görevler artmaya başlamış ardından uygulamanın kurucusu stalker tarafından öldürülmüşlerdir. mahkemeye intikal eden olay sonucunda ölümler ve uygulama arasında bağlantı bulunamamış ve dava intihar vakası olarak kapanmıştır. söz konusu uygulama deep web tabanlıdır. polisin de bu konu hakkında fazla bilgisi yoktur. olayı inceleyen komiser yardımcısı giray da bu dosyanın sıradan bir intihar vakası olmadığını fark etmeye başlar ve aklında sorular oluşur. simay ve alter, gizemi çözmek için kendileri başlattıkları bu mücadelede yalnız olduklarının farkındadırlar ve kayıplarının peşini bırakmazlar. ikili, uygulamaya girerler ve esrarengiz olaylar başlangıç bulur. ikisi için de tehlikeli olan bu oyunda kahramanlar, hayatlarıyla ilgili gizli kalmış tüm gerçekleri öğrenecek, stalker’ı bulmak için kendilerini korkunç bir maceranın içinde bulacaklardır. bu sapık stalker kimdir? onlardan ne istiyordur?
  *sezon sonu bölümü 3d olacak.
  * dizi 2.sezondan sonra sinema filmi projesi olacak.
  *her bölüm için işaret dili olacak.
  *10 dilde altyazı olacak.
  * amerika’nın tv.com adresinde altyazılı olarak türkiye’de ilk internet dizisi amerikan dizi sitesinde yayınlanacak.
  *kadın hakları, sokak hayvanları, organ nakli, uyuşturucuyla mücadele, lösemi ve öğrencilere burs gibi sosyal sorumluluk çalışmalarıda bölüm bölüm projede yer alacaktır.
 • nerve'den esinlenme* konusu ile cok orijinal bir yapim.

  esinlenme diyelim.
 • ulan zaten psikolojik olarak gerginim, beni daha fazla germesinler dediğim dizidir. bu akşam izleyeceğim bakalım ne yapmışlar.