şükela:  tümü | bugün
  • arsenal'in yüzde 62,89 hissesine sahip olduktan sonra kulübü almak için 731 milyon poundluk teklif yapan amerikalı işadamı. kendisine artık arsenal'in sahibi diyebiliriz. ayrıca arsenal'i satın almasıyla birlikte ingiltere'nin en büyük 3 kulübü de amerikalıların olmuş olacak.
  • nba'de denver, mls'de colorado rapids, nhl'de colorado avalanche, nls'de colorado mammoth ve nfl'de st. louis rams'in sahibi.
  • wal-mart'ın kurucu ortağının kızıyla evlenmesi vasıtasıyla büyük bir mal varlığına kavuşup kendisine bir çok spor kulübü satın almış olan adam.
  • eş seçiminin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiş milyarder.
  • arsenal’in bugün düştüğü halde açık ara en büyük paya sahip kişi.

    kulübün çoğunluk hissesini aldığından beri o kadar aşağı çekti ki kulübü tarif etmek imkansız. khun top, leicester ile fa cup kazanıp kupayla hatıra fotoğrafı çekilecek kadar kulübünü seviyorken, levy tottenham’da parlayan hiçbir oyuncuyu suyunu sıkmadan satmayıp elden geldiğince de takviye yapılmasını sağlıyorken, fsg klopp’un ve dubai familyası da pep’in bir dediğini ikiletmiyorken bu amerikalı züppe, arsenal’in stadına bile senede bir kere ya geliyor ya gelmiyor. kulübü sadece portföyündeki bir kalem olarak görüp takımın saha içi durumuyla zerre ilgilenmiyor. üstüne de wenger, mislintat ve gazidis gibi profesyonellerle yolunu ayırıp yerlerini beceriksiz edu ve arteta gibi amatörlerle dolduruyor.

    insan faktörünü dikkate almadan futbol sektörüne giren her çapsız zengin kapitalist gibi sahibi olduğu kulübü bu yaptıklarıyla da başarısızlığa mahkum ediyor. olayı arteta’da, holding’de ya da xhaka’da aramayın boşuna!