şükela:  tümü | bugün
 • stan laurel ve oliver hardy'nin hayatına odaklanacak olan film. steve coogan ve john c. reilly, filmin başrol oyuncuları. shirley henderson, nina arianda, danny huston, filmde rol alacak oyunculardan. yönetmenliğini jon s. baird yapacak. 1 ocak'ta ingiltere'de vizyona girecek.

  https://pbs.twimg.com/media/djqtcnaxcaa-vfh.jpg
  poster
 • ilk fragmanı düşen film.
 • çocukken çizgi romanlarını okuduğum ikili
 • hem ağlatan hem bol bol güldüren , 2018 in en iyi filmlerinden biri. neden bu underrated kalıp , nerdeyse hiçbir ödül adaylığı alamadığını anlamadım. hem coogan hem de reilly cuk oturmuşlar role. laurel ve hardy filmleri izlemiş ve az çok bilgisi olan birisinin duygulanmadan izlemesi çok zor . duyguları müthiş yansıtmış 2 isim de.

  82/100
 • ben çok beğendim. yeterince gülümseten, yeterince duygulandıran bir film olmuş. işin nostaljisi bir tarafa, ikilinin hayatına dair fazla bir şey bilmiyorsanız ilgi çekici bir hikayesi de var.

  bundan sonrası meraklısına:

  --- spoiler ---

  filmde way out west (1937) birlikte son filmleriymiş gibi bir izlenim oluşuyor, bu doğru değil. filli film zenobia'ya (1939) kadar 3-4 film daha çekiyorlar. zenobia'dan sonra da 1945'e kadar birlikte film çekmeye devam ediyorlar- sanırım fox çatısı altında. filmde ollie fox'a gelmemiş gibi gösteriliyor ancak belli ki sonradan bir imza töreni daha oluyor. 1951'de 6 yıl aranın ardından son filmleri utopia oluyor.

  dolayısıyla, filmdeki 16 yıllık sıçrama bu süre zarfında ayrı kaldıklarını düşündürüyor. oysa, filmde yer verilen son turnelerinden önce sadece 2 yıl ayrı kalmışlar. film kendi kurgusunda ilerliyor elbette, "niye öyle yaptınız" diyemeyiz. ancak merak eden olursa, karşısına çıkacak olan bilgiler bunlar.
  --- spoiler ---
 • thy’nin bakü istanbul miami hattında rastgele denk gelip, hüngür hüngür ağlatan film..

  çok kastım millet görür koca adamsın dedim, sanırım basınçtan etkilendin kendine gel vs neler demedim kendime, bu telkinlerime bile karşı koyamadan göz yaşları ve kahkahalarla izledim.
 • filmde son sahnesinde stan yazmaya devam etti diye bir bilgi var.

  acaba o senaryolar yeni oyuncularla tekrar çekilir mi

  sırf ustalara saygıdan dolayı o dönemin ruhunu bozmadan çekilirse güzel işler çıkar en azından film boyunca prova ettikleri filmi izlemek isterdim.

  film ile ilgili olarak oldukça sıcak bir yapım çocukken izler gülerdim ama bu kadar yakın dost olduklarını bilmiyordum resmen adamlar ruh eşi gibi aralarında inanılmaz güzel bir muhabbet var.

  izlerken güldüren sonra vuran ve duygusal anlar yaşamanıza neden olan güzel bir yapım.
 • steve coogan'ın da, john c. reilly'nin de oyunculuklarıyla büyülediği bi film.
 • laurel and hardy'nin tüm filmlerini, abartmıyorum istisnasız tüm filmlerini seyretmiş bir hayran olarak, steve coogan ve john c. reilly ikilisine, bu olağanüstü iki sanatçıyı hatırlattıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
  sadece görünümleri benzememiş, sadece jest ve mimikleri bir olmamış, sadece komik ve sevimlilikleri yansımamış adeta ruhları birleşmiş.
  sinema sanatı adına üç kez: helal olsun, helal olsun, helal olsun!