şükela:  tümü | bugün
  • adını aldığı efsane tenisçiden değil de ayakkabıdan bahsediyorsak valla bence aşırı süpersonik, rahat ve hem şortların hem de pantolonların altına yakışan bir ayakkabıdır. hele ki şu acayip kaba ayakkabı modasından sonra. bu ayakkabıyla ülke ülke gezdim; gezerken malum çok yürünüyor bir gün bile rahatsız olmadım. deforme olduğu doğru çünkü gerçek deri, plastik değil... bugün 4. çiftini sipariş ettim kendime motivasyon hediyesi olarak :) bu sefer adidas’a bir umut bir misyon yükledim :))) bugünler elbet geçecek; umarım biz de ayakkabılarımızı giyip gezmeye devam edeceğiz...
  • adidasın son zamanlarda trend olmuş ve halen trend olmaya devam eden ayakkabı modelidir.
    fiyatları malum kurla orantılı olarak kısa zamanda artış göstermiş ve insanlar fiyatına isyan edip almamaya başlamış olmalı ki istanbulda bulunan tüm adidas mağazaları bu modellere indirim uygulamışlar. 475 tl etiket fiyatını görünce kendimi kaybedip 3 çift aldım. herhalde seneye 800 900 arası falan olur fiyatları.
  • görülüyor ki yatırım aracı olarak kullanılıyor
  • (#108521823) görülüyor ki yatırım aracı olarak kullanılıyor
  • bir takım gerzekler yüzünden adidas'ın ara toptancılarının çok sağlam para cukkaladığı ayakkabı. siktir boktan bi ayakkabıya 500 lira vermek? deri bile değil ahah
  • adidasın kendi sitesinde 290 gibi bir fiyata geldiğini gördüğüm an bir tane kaptığım ayakkabı (ilk alışverişe özel bir de %15 indirim yaptılar sagolsunlar)
    aslında bembeyaz superstar asıgıyım bendeki yıprandığı için yenisini almak istiyordum kendisi 450 ye düşmüş ancak numara bulmak ne mümkün 35 numara minik ayaklılar koşup alsınlar zira 1 ay öncesine kadar 750 liraydı bu ayakkabılar
    stan smith ilk defa aldım bakalım superstarın yerini doldurabilecek mi göreceğiz

üstteki entryleri okumam üzerine edit: stan smith deri bir ayakkabıdır arkadaşlar artı dış tabanı kauçuktur, bu dolar kurunda 300 lira gibi bir fiyata almak bedavadır, ülkemizde 700 liraya satılması adidasın suçu değildir, adidas ve nike (asıl*) fiyatının hakkını veren güzel, rahat ayakkabılar üretirler
    *asıl fiyat tabi burada 50-80 maks 100 dolar oluyor tl nin çöp olmadığı paralel bir evrende ise maks 250-300 tl
    teşekkürler
    mesajlar üzerine gelen edit : şuradan aldım ben ayakkabıyı bulamayanlar olmuş
    ayrıca: insanlar nefret kusmak için sebep bulma konusunda cidden uzman. sadece varsayımlara dayanarak eleştiri yapılmaz nefret kusulmaz. artı adidasın pr editörü olsaydım gelip de 2020 yılında ekşide pr yapmazdım:)
    ben yararlandım başkaları da yararlansın diye indirimi paylaşıyorum gelip buna da nefret kusan oluyor cidden inanılmaz
  • adidas'ın siktir boktan bir ayakkabı modelinin ismidir.

üstteki entrye cevaben yazıyorum; gerçekten kaliteli deri bir ayakkabının maliyeti üreticinin kârı dahil ortalama 100-150 civarıdır ayakkabısına göre.
    adidas, nike, puma vb üreticiler sektörü ve insanoğlunu tekeline almak istemektedir ama adamların suçu aslında yok. problem vatandaşın bilinçsiz olmasında.
    avm'leri bırakıp cadde mağazalarını gezerseniz 300 liraya çok çok çok daha sağlam, gerçekten kaliteli ve yerli üretim ayakkabılar bulabilirsiniz. marka isteyene yazarım.
    bu arada ayakkabı tabanında kauçuk algısı doksanlarda falan bitti. bunun evası var, faylonu var ki var oğlu var.
    bir üstteki arkadaş muhtemelen pr ajansında çalışan bir editör falan.

artık düzen de değişiyor, dünya da. yemezler anam. 30 liraya ürettiğiniz bez ayakkabıyı 400 liraya sattırıp para kazandığınız dönemler yavaş yavaş yalan oluyor. insanlar her şeyin farkına va ra cak!
  • gelmiş geçmiş en overrated ayakkabı modellerinde zirveye oynar kendisi.
  • fiyatiyla ilgili yorumlara deginmeden şunu söyleyebilirim ki hayatim boyunca giydigim en rahatsiz spor ayakkabidir kendisi.

evet şık bir ayakkabi ona laf yok ama alt tabaninin kütük gibi sert olmasi, ayakkabinin kesinlikle spor ayakkabidaki yumuşaklık hissini vermemesi sebebiyle tercih sebebim değildir.

nb rahatlık konusunda candir. stan smith yaninda halt etmiş. gidip o paraya iki tane nb alin yatirim tavsiyesi olarak.
  • nasıl temizlediğini merak ettiğim ayakkabı.. en iyi hangi yöntemle ilk haline yaklaşır?

zira gerek stan smith, gerek superstar, gerek camper, gerek timberland tabanı beyaz hangi ayakkabı varsa özellikle araç kullanırken paspas yüzünden kısa zamanda kötü bir şekilde pisleniyor, kararıyor. hele paspaslar bir de halı değil plastikse durum o zaman daha da vahim bir hal alıyor..

rahatlığına gelince,

rahat değil.. bırakın spor ayakkabıyı, casual bir ayakkabı kadar bile rahat değil. camperın gözünü seveyim. ama şık mı? gayet şık.. özellikle klasik yeşil sırtlı modeli..