şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ara iki sene kadar miami heat koclugu yapan van gundygillerin buyugu. pat riley "cekil cekil" diyerek arkadasi safdisi mi etmistir, yoksa yeniden saclari kuzguni boyayip cizginin kenarina diz cokmesi kaderin bir oyunu mudur bilinmez, lakin stan abimiz hayatina deniz kenarinda pinekliyip mangal yaparak devam etmektedir. cok pis terler. gozume her zaman cok iyi kasap havasi oynayacakmis gibi gorunurdu, galerici gibi gorunurdu.. fizik profesorune benzeyen kardesi jeff kadar basarili degildir kanaatimce, ama cok daha ballidir: wade'i bunun kucagina birakmislardi, ustune de shaq koydular. jones mones derken bu kisa biyografinin de sonuna geldik.
 • işte efendim çocuğuma zaman ayıramıyorum, onunla birlikte tribünde maç izlemek istiyorum, oğlumun tüm arkadaşları maçları babalarıyla izlerken bizimkisinin boynu bükük kalıyor gibi tırt sebepler öne sürerek miami heat'in koçluğunu pat riley'e bırakmıştı. şu irrasyonel argümanları dillendirmek için basın toplantısı düzenlenmişti. siktiri yedim diyemiyor tabi. tamam diyemezsin kabul. ama ben iki dakika düşünsem daha iyi bi yalan bulurum arkadaş. çocuğu buna bütün gün sövüyordur ha. babam miami'de koç diye kimbilir ne karizma yapmıştı. şimdi ise, miami'den emekli, tüm gün evde oturan, şişman ve bıyıklı, elektronik alet edevatı tamir eden, vergi iadesi zarfı dolduran (bu olmayabilir), bira içip nba derbisi izleyen bir baba. gerçekten çocuğuna iyilik yaptığını düşünüyor musun ha gundy? ha adamım? lanet olsun.
 • orlando magic'in gün itibarıyla yeni koçu.
 • kendi takımının aleyhine bir karar verildiğinde, ya da ne bileyim, en ufak bir olumsuzlukta, bu durum adamın yüzüne direk yansıyor. stan (samimiyete bak) tüm içtenliğiyle üzülüyor orda, sen de üzülüyorsun, keşke orlando herkese çaksa da şu adam mutlu mesut yaşasa gitse diyorsun. zaten sempatik bi tip, kısa-göbekli-bıyıklı, sanki bizim memet'in babası adil amca çıkmış koçluk yapıyor, öylesine bizden biri. yani diyeceğim odur ki, eğer orlando şu sıralar iyi gidiyorsa, hidayet bile kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyorsa, sırf şu adamı üzmemek içindir. insanın içi acıyor çünkü onu o ifadeyle, gömleğinin kollarını yukarı doğru çekerken görünce. orlando'nun başarısına bir de bu açıdan yaklaşmak gerek bence. basketbol otoritelerini şaşırttığımın farkındayım ama napıyım olay bu yani.

  (nası bi tiptir nasıl üzülür diyenler için: http://cache.viewimages.com/…00a3ce5a5397277b4dc33e)
 • 277 maçlık nba kariyerinde .614 kazanma oranı tutturmuş nba koçu. pek sempatik bir insandır, ailecek pek severiz. kariyeri için buyrun şu adrese bakın derim:
  http://en.wikipedia.org/wiki/stan_van_gundy
 • neden çok sevdiğime çok uzun süre sonra karar verdiğim magic coach'u. önce hafiften türk tipli mangal pijama tipinden olmasından zannettim. ancak daha sonra farkına vardım ki bu adam düpedüz ron jeremy 'ye benziyor yahu. bunun yanında hedo turkoğlu yatsın kalksın bu arakadaşa dua etsin kendisine en çok gelişme kaydeden oyuncu ödülü kazandırdı bu koç belki abisi jeff kadar zeki bir koç değil ama insan ilişkileri bakımından beş tur atar jeff van gundy 'ye
  edit: en iyi 6. adam yazmışım düzeltme için quisalas biladerime ve bullet tooth tony 'ye teşekkür ediyorum
 • favori kostümü kısa kollu t-shirt üzerine ceket olan adam. ziyadesiyle ceket kollarının altından teni gözükür, kilo sorunu da olduğundan bazı zamanlar sıcak basmış olacak ki, ceket kollarını hafif yukarı itekler böyle istemsiz. hah o işte o zamanlar adeta bir ibrahim tatlıses'dir* gözümde.
 • ron jeremy'e benzetilen adam. sports illustrated bu benzerlik hakkında soyle dusunmus:

  http://sportsillustrated.cnn.com/…y.tale/index.html
 • oyuncularindan yuksek performanslar cikarabilen bir koc.
 • florida kasabı olarak da bilinen mimikli nba koçu. suratında da sürekli bir şaşkınlık söz konusuymuş.