şükela:  tümü | bugün
 • cem yılmaz hayranlarının nedense hiç bahsetmediği rezalet. sinema bu kadar ayağa hiç düşmemişti. şu malum üç kuruşluk filmler bile türk sinemasına bu denli zarar vermemiştir.

  stand up gösterisi lan. adam film diye sadece belli kesimin izleyebildiği gösteriyi çuvalla para kaldırmak için "alın lan fakirler siz de izleyin" diye vizyona soktu. herkese de çok normal geldi bu. cem yılmaz değil de mesela şahan yapsaydı ortalık yıkılmıştı. sorsan cem yılmaz türk sineması için şöyle değerli böyle değerli diye ahkam keserler ama bu konudan hiç bahsetmezler.

  edit: fanboyluk ne kadar zararlı bir şey görüyoruz. savunacağım diye şekilden şekile giriyorlar. film değil stand up vizyona sokmuş. tanıma bak, "stand up vizyona sokmak". kelimeler kifayetsiz. bir yanlışı savunmak için diğer yanlışları öne sürmek son zamanlarda moda zaten. "sinema" kavramı diye bir şey kalmadı. türk sineması zaten ölmüş.
 • yoktur böyle bir olay film diye vizyona sokmadı stand up diye vizyona soktu. giden herkeste kahkahalarla gülmüştür. sinemayı küçük düşürdüğü yoktur hatta kendini türkiye’nin en kaliteli filmlerini yaparak yüceltmiştir.

  sözlükteki cem yılmaz sevmeme elitistliğinin bir an önce sona bulmasını diliyorum ya.
 • iki günlük vine fenomenlerinin sırf para kaldırmak için leş filmler yapması türk sinemasına zarar vermiyor di mi? türk sinemasının seviyesi zaten yıllardır yerlerde bu gereksiz filmler yüzünden, komedi adı altındaki çoğu filmler komik olmayan ve utanç verici saçma sapan repliklerle dolu. sanırım bunlar kimsenin gözüne batmıyor, eleştirilmiyor. aksine hayvan gibi de gişe yapıyor bu tarz düşük zekaya hitap eden filmler. son dönemlerde belki cem yılmaz da çok efsane filmler çıkarmamış olabilir, buna rağmen cem yılmaz türkiye'nin en kaliteli komedyenlerinden biridir ve bir insanın onun gibi kaliteli sanatçılara olumsuz eleştiri yaparken birkaç kez düşünmesi gerekir bence. zira kuyrukta daha çok eleman var yerin dibine sokacak.
 • aynı sanat düşmanı zihniyet, futbol maçlarını da film diye sinema salonlarında göstermiştir :(

  el classico 2009

  el classico 2010

  yaa sevgili kardeşlerim, sinema daha ne çeşit bir ayağa bile düşürülmüş.

  tanım: olmayan iş, olmayan rezalet.
 • gayet basarili olmus girisimdir. hatta sahane olmusur. gosteri neden zengin, fakir diye ayrilmis anlamadim.

  gosterinin canli olarak bu kadar kisiye ulasmasi imkansizdi. nerede sahneye cikacak, kac gun yapacak da bu kadar kisi izleyecek.

  mis gibi bir fikirle seans saat secenegiyle isteyen izledi ve guldu.
 • nasıl diyorduk;

  sen gelme ulan ayı
 • gösteriler çok pahalı, bilet bulamıyoruz paramızla rezil oluyoruz vs diyenler için alın istediğiniz salonda istediğiniz saatte izleyin. 5 tl'ye bile gitme imkanın olur diyerek sinema salonlarında yayınladı gösterisini. isteyen gitti izledi, isteyen daha sonra çıkan dvdyi aldı izledi ya da nete düşmesini bekledi öyle izledi.
  ama esas dikakt edilmesi gereken şudur. bu adam aynı gösteriden min. 4 kez para kazandı. tiyatroya gelenler, sinemaya gelenler, dvd satışı, tv'de yayınlandığında ödenen telif. sırf bunun için bile takdir ederim ben bu zekayı.
 • düşünsenize forrest gump izliyorsunuz, arkada sweet home alabama, everybody's talkin' çalıyor, john lennon ve steve jobs tema alınıyor ve siz bunlardan hiçbir şey anlamayıp "la bu film nasıl 6 osgar almış amuugaaa" diyorsunuz. işte şu iddia da böyle bir şey işte.

  şimdi kedi ve penis göndermesi kendi show'undan intihal denilecek sanırım ama adam bunu öyle bir ustalıkla yapıyor ki ben anında kahkaha tepkisi veriyorum. gönderme yapmak mizahın değişmez bir unsurudur. bunu yapabilen kaç adam var lan ülkede? ben anlamıyorum arkadaş. kaç yaşındasın sen göndermesine "hii çok komik amk" deyip de ahmet kural'ın "ne kesiyonuz bu bayram?" sorusuna "karı kız" cevabı verisine "ehuehuehe vay amk espriye bak lan" diye gülmek hangi kafa?
 • "zaten şovu korsancılar cdye basıp el altından satacak, onlar satamadan sinemada oynatayım, korsancılar avucunu yalasın" şeklinde mantık yürütülerek yapılmış eylem. ve evet, zekice.
 • bunu yapan utanmaz adam, ayni zamanda bundan yaklaşık 20 yil önce başka bir stand up gösterisinin kasedini çıkarmıştır. müziğin düştüğü hale inanabiliyor musunuz? bakın bu bir dramdir.

  sinemayı perde, koltuk ve projeksiyon makinesinden ibaret sanmak, medyumu kutsamak da çok iyiymiş. kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. birimiz çok yanlış gelmişiz ama acaba kim?