şükela:  tümü | bugün
  • halkların demokratik partisi, ağalık ve feodalizm gibi ortaçağ sistemlerini günümüzde yaşatmak üzerine kurulu siyasi parti görünümlü terörist pkk uzantısıdır.

    kemik seçmeni birey olabilmeyi bırak aşiret ağalarının gözünde insan bile değildir. bu ağalar ne diyorsa toplu şekilde o buyruğu yerine getirirler, oy kullanırken de bu geçerlidir. bu kemik seçmenden genç olanları okumak ya da çalışmak için batıdaki şehirlere geldiğinde pkk sempatizanı olduğunu köyündeki gibi rahat rahat dile getirmenin mümkün olmadığını farkeder. büyük şehirde olduğu süre boyunca pkk sempatizanlığına sosyalizm maskesiyle devam eder. sosyalizm, komünizm, marksizm güzellemeyi pek sever ama doğudaki köyüne döndüğünda o hala aşiret ağasının bir marabasıdır.*

    ironiktir ki, standart hdp'li ya da kemik hdp seçmeni, uyurken gördüğü ıslak kürdistan hayalleri gerçekleşse, tabanın da tabanı olarak bu yeni 21. yy feodal sisteminden en çok zararlı çıkacak olan yine kendisidir. zira böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde ne türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak sahip olduğu hak ve özgürlüklere, ne de sağlık, eğitim gibi temel hizmetlere sahip olamayacaktır. bunu öngörebilecek kadar sinsi bir kısım standart hdp'li ise geceleri ıslak hayalini gördüğü bu feodal ağalık rejimi kurulsa bile büyük şehirlerden kalkıp doğuya yerleşmeyi aklının ucundan dahi geçirmeyecektir.