• kendisinden "anladın?" veya "anladın mı?" kalıplarını kullanmamasını rica ettiğim gösteri.

(bkz: cm101mmxi fundamentals)

onun dışında zaten komik oluyor her türlü.
  • --- spoiler ---

"hepiniz türkiye'deki akraba için iphone 6'sınız"

--- spoiler ---
  • *ilk perdesi kismen yeni, ikinci perdesi ise mini bar, anadolu rock, oteki tarafta ne olacak, elalemi bize guldurmeyin gibi ezberledigimiz eski sakalardan olusan gosteri. ya cem yilmaz jetlag nedeniyle konsantre olamadi ve gosterinin bir kismini unuttu, ya da "o kadar film cektik masraf yaptik, soyle eski sakalari bir iki yeni sakayla birlestirip gosteri yapayim" diye dusundu.

edit: ayrica gosteri boyunca yari ingilizce yari turkce konusmasi da sahsen pek hosuma gitmedi.
  • ilk izlenimlerinden memnun oldugum gosteri.

bunun yerine 6 haftasonunda 6 ayri etkinlige bilet aldim.

7. haftasonu da internete dusen videosunu izler, eski sakalara yine gulerim.
  • new york'taki gosterisinin ilk kismini herkes begendi diye tahmin ediyorum, ikinci kisim zaman zaman durgun gecti. eskilerden anlattigi da oldu 2. kisimda.
    amerika gozlemleri, abisine satasmalar guzeldi. gec kalipta yerlesmeye calisanlar yuzunden asil showa gecikmeli basladigi icin 2. kisim biraz kisa surdu sanirim. turkiye'de olurda, o salonda kafana gore gosteriyi uzatamazsin.

avustralyali kiz arkadasi melanie shepherd'da sahne kenarindan gosteriyi izledi, cem yilmaz zaman zaman laf ta atti kendisine.

velhasil, gosteri organizasyondaki eksikliklere ragmen, lincoln center'da daha once bulunmamis ve cem yilmaz'i canli seyredememis beni tatmin etti sayilir.

ayrica jersey'lilerle tasak gecti denilmis, ona bakilirsa boston'daki gosterisi icin oradakileri educated olmakla ovdu ny'a kiyasla. adam geyigine soyluyo burada koydu gecirdi deniliyo hala.
  • tgi vacations isimli boktan bir event organizatoru olan gosteri (sanirim ayni zamanda tatil acentesi firma). sozde ogrenci indirimi diye bilet aldik, sonra $17 processing fee, $11.50 de kargo ucreti verdik ustune, indirim falan kalmadi zaten. simdi organizator bana email yollamis, biletler zamaninda kargolanamayacagindan box office'in yanindan bileti alacagiz gosteri gunu ve kargo ucretlerini iade edecekler. sene olmus 2014, hala bilet kargolamakla ugrasiyorlar. hic mi dusunmediler son hafta bilet satislari olabilecegini. en bastan adam gibi print edilebilen bilet yapsalardi, boyle bir problem olmazdi.
  • başlayacağını duyduğumda çok heyecanlandığım, güzel olacağına zerre şüphemin olmadığı cem yılmaz gösterisi.

uzun süre ara verecek sanıyordum ama bu haber çok güzel geldi.

tahmin ediyorum malum ortamlara hemen düşmesin diye turneye amerika'dan başlanmış olabilir. türkiye'ye gelmesini dört gözle bekliyorum.

(bkz: sen bizi güldürdün allah da seni güldürsün)
  • bu adla mı olur bilmiyorum (nitekim güzel bir ad olmuş yine), ancak cem yılmaz 2018 şubat veya mart ayında yine stand up yapabileceğinin sinyallerini son röportajında vermiş.
  • gosteriyi dun aksam new jersey'de seyredenlerdendim. maalesef, ne kadar buyuk umutlarla gittiysek, bir o kadar hayal kirikligiyla donduk biz.

gosteri planlandigi gibi 8'de basladi, salon neredeyse full doluydu, fakat bizce biraz erken bitti, ya da bitirildi, ya da kendisi bitirmek istedi, bilemiyoruz. dun aksamki new jersey gosterisinde, baskalari adina utanmak eylemini birebir bize yasatan, stand-up gosterisi nedir, nasil seyredilir, cem yilmaz kimdir, nedir, nasil isler, neler yapar bilmeden, "aaaaa turk gelyo olm hadi gidek" mantigiyla oraya dolusmus, "bagzi" kendini bilmez, burnu havada ezik turkler, sagolsun bence gosterinin bir guzel icine ettiler. tahmin ediyoruz, bahsetmek istedigi birkac seyden bahsedemedi, yarim kaldi hikayeler vs...

bir diger hayal kirikligi, bundan onceki gosterilerinde anlattigi, ve artik misal benim, noktasina virgulune kadar kelime kelime ezbere bildigim bircok aniyi, olayi tekrar anlatmasiydi. o anlarda, epey sikildim ben mesela. bilmeyen, oh ne guzel guldu tabii :/

bir diger dikkat cekici husus, siyasi espriler de yapmasiydi. bolca alkisini aldi ;)

yenice degindigi sadece "birkac" gulmekten goz yasartici konu disinda, ozetle, bu gosterisinde yeni hiiicbir sey yoktu. belki bu dun aksamki fecahat seyircinin etkisidir diyorum. yani, umarim oyledir. new york, miami ayaklari nasil olacak acaba gosterinin merak icerisindeyim.

ama yine de degdi mi?
    deger.
  • neden amerika? diyenlere...

türkiye'de başlamış olsaydı, 2-3 gün sonra internete ses kaydı düşerdi. gerçi o risk böyle de var. neticede türk'lere hitap ediyorsun. böyle bir ortamda cem yılmaz'dan çok şey beklemek de doğru değil.

hayırlı olsun, kelime oyunlu: stand - art - c.y. güzel isimmiş, gelse de gitsek.
hesabın var mı? giriş yap