• adam stanley’in gereksiz pahalı olduğunu söylediğim için delirmiş, yanında söylersem şiddet uygularmış. çünkü varlığının temeline markaları koyuyor, iç dünyasında yaşadığı meşruiyet krizini bu markalarla aşıyor.

arkadaşlar karakterinizin, varlığınızın bir markayla pekiştirilmesine ihtiyaç yok. birazcık kaliteli yerli bir marka işinizi hayli hayli görür ve paranız cebinizde kalır. bu tuzaklara düşmeyin, markalar sizi yüceltmez.
  • stanley olmadan kamp yapanı dövüyorlar. kamp ortamlarında hatun kovalayacaksan önce stanley termosunu alacaksın
  • (bkz: termos tarikatı)

kaçın lan sahibi geliyor.
  • görsel
    bu görsel herhalde bir çok şeyi açıklar.
    yer : şişli atatürk müzesi
  • oldukça sağlam mug ve termosları vardır.

bende çift cidarlı çelik "ss pack mug" modeli var http://www.stanley-pmi.com/…/03/file_1374631088.jpg
    starbucks ya da tchibo mugları ile aradaki farkı size şöyle izah ediyim; 85 model ve öncesi klasik amerikan arabalarında kapıyı kapatmak için tuttuğunuzda alışılmışın dışında (mesela 2010 renault clio'ya göre) bir ağırlık bir tokluk mukavimlik hissedersiniz ya, işte o hissi verir diğer mug ve termosları mukayese edince. adventure serisi olduğundan modelin kilit mekanizması extra sağlam + şık düşünülmüş şahsen güvenerek bilgisayarımla aynı çantada taşıyabiliyorum. ayrıca backpack e takmak için metal kulağı da var.

diğer mugların hemen hepsinde ağzınızın muga değdiği kısım dış ortama açıktır yani toz kir mikrop riskine açıktır, stanley ise genelde ağzının temas ettiği kısmı kapak+kilit mekanizmasının altında kalacak şekilde tasarlıyor. yani daha hijyenik.

amerika'da altın stanley ödülleri düzenleniyor. mesela bir kamyon şoförü 1977'den beri aynı termosu kullanmaktaymış ve termos 6 milyon mil yapmış. bunun gibi sağlamlık ve uzun ömür temalı hikayeleri derleyip ödüllendiriyorlar, sosyal medyadan da duyuruyorlar.
  • kampda sahilde filan bu termosu gorunce , vay be kapmis bimden ucuza diyorum . aklima sabahin korunde bimin onundeki kuyruk, a101 deki kavgalar aklima geliyor. azmetmis mucadele etmis ucuza kapatmis helal olsun diyorum. statu mtatu filan yok yani kasmayin.
  • 1913 yilinda william stanley tarafindan amerika'da kurulmus sapiklik derecesinde iyi termoslar ureten firma. sabaha karsi 03.30'da hazirlanmis kahveyi tum gun kayak aktivitesi sonrasinda aksam uzeri 18.00 sularinda halen ciddi sicak sekilde icmisligim vardir o derece yani.

http://www.stanley-pmi.com/
  • a101 de gerçekten satıldığına sabah şahit olduğum termos.

uzun zamandır insertlerde görüyorum herkes konuşuyor ama ne kendisini gördüm ne alana şahit oldum. son bir haftadir ilanlarda görünce karar verdim gidip yerinde göreyim. acikcasi ben magazalara hic yollanmadigini veya yollananlarin el altindan satıldığını dusundum hep. bu sabah da a101 onunde saat 8.20 de kalabalik görünce is yerine gittim kartimi bastim ve a 101 önüne 8.40 gibi dikildim. ben gittigimde 2 yasli teyze bir milf abla bir de esra erol seyretmekten psikolojisi bozulmus 30 lu yaslarina ermesi supheli turbanli bacimiz vardi. teyze gece uyuyamadigini ve ruyalarina girdigini soylediginde tuylerim diken diken oldu. sonradan sinbo kahve cezvesinden bahsettigini ogrendim. kapi tam 9 da acildiginda arkamda 20 kadar vahşi alisveris manyağı daha birikmişti. artik ertugrul izlemekten kafayi bozmuş abiler gazaniz mübarek olsun ve allah allah nidalari ile magazaya daldiklarinda ben korkumdan dönüp bakamadim bile. abinin bahce hortumu icin sira bekledigini ogrendigimde hizimi kesmedim. termos her zaman buyuk bir yiginti olan rafta değildi. ancak bir anda sancak tarafina bir yalpalayip poset içinde termos ile göz göze geldim. o an istemsizce kaptim diye bagirdim. kasiyer kiz gel abi kasa bu tarafta dedi.

o sırada milf abla gelip kendisinin önce geldigini ve dun de telefon ettigini soylerken ben kapidan çıktım. is yerine gittigimde taklalar atiyordum.

ancak bu termosa da ihtiyacım olmadigini fark ettim.

https://youtu.be/yqkmjcvbgys

devam edecek....
  • termosun mercedesidir.

yalniz şunu bilmek de fayda var. bir termosun verimliligi hacimi ile orantilidir.

0.75 lik termos ile 1.9 litrelik termos kiyaslandiginda buyuk hacimli olan daha uzun sure sicakligi muhafa eder.

satin alirken hesaba katarsiniz.
  • içindeki sıvıyı uzun süre sıcak veya soğuk tutmaya yarayan kap.

neden bu kadar populer olduğunu veya arzulandığını kısaca anlatmaya çalışayım, bizim evde kendimi bildim bileli bir tane kocaman stanley (markasını bilmezdim tabi küçükken) termos vardır, o bilindik yeşil renginde. yıllarca her piknikte, kampta, yolculukta kullandık.
    bim markette görünce aklıma geldi dolaptan çıkarttım baktım hakkaten aynı stanley termos, üstünde hala satın alındığındaki barkod etiketi duruyor, tarihi de var üstünde (1984) ve alet sapa sağlam, contası eskimemiş.
    alet sana sıcak tutmayı söz veriyor ve çok iyi yerine getiriyor buna karşılık da senden bir ücret talep ediyor. eminim ki bizimkilerin 1984 yılında (muhtemelen ingiltereden) aldıkları stanley termos da dönemine göre çok pahalıdır ve o zamanlar bir termosa bu kadar para mı verilir diyenler olmuştur. ama aradan geçen 36 yıla karşın hala işlevini ilk günkü gibi yerine getiriyorsa parasını 10 kere haketmiştir benim gözümde.

bu kalitede bir ürünü beğeniyor diye insanlara da mal muamelesi yapılmasını anlamıyorum. sonra bimden de 1 litreliğini aldım gayet güzel belki aynı kalite değildir ama bir fark da hissettirmedi, işini yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap