şükela:  tümü | bugün
 • gazete olanının içinde bulunduğumuz ay itibarıyla sayfa sayfa özeti üç aşağı beş yukarı şöyledir:
  1. sayfa somali'ye yardım haberi, 2. sf. ramazan coşkusu, 3. chp'ye taşlama, 4. biraz daha somali sömürüsü, 5. ramazanın nimetleri, 6. chp'yi aşağılama, 7. yine somali, 8. mübarek ramazan, 9. allah belanı versin chp...
 • gazeteyi tümden özetlemek gerekirse de (canned sayfa sayfa yapmış ya) "tayyipciğim çok yaşa" dememiz gayet mümkündür.
 • gazetesi, konya'nın zincir marketlerinden birinde dağıtılmamakta, poşetleme işi yapan arkadaşlar ısrarla bir tane bırakmakta. hani almayım deme şansını da kaldırmışlar ortadan.
 • yeni türkiye'nin gazetesi demişler ama o puntoyla anca vahşi batı'nın gazetesi olabilir.

  puntoya mı takıldın, diyen olursa "dua et ki puntoya takıldım" derim, ona göre..
 • 12 eylül 2011 tarihinde basbayağı, alenen yalan haber yazmış gazetedir.

  gazetenin haberinde güya tsk, kirpi adlı mayına karşı dayanıklı araçlar (bkz: mrap) 2008 yılından bu yana hangarlarda bekletiyormuş da genelkurmay başkanı necdet özel'in talimatıyla araçlar hangarlardan çıkmış.

  kirpi araçlarının üretim sözleşmesi, bmc firması ile 18 aralık 2008 tarihinde imzalandı. araçların tsk'da resmen hizmete girmesi ise, 31 mart 2011 tarihinde, tüm basının takip ettiği resmi törenle başladı. halen de 250'den fazla araç teslim edilmiş durumda ve ön saflarda yoğun olarak başarıyla kullanılıyorlar. en son 17 ağustos'taki çukurca pususunda çok sayıda canı kurtardılar.

  burada, kirpi'lerin tsk'ya teslimatının başladığına dair haber: http://www.stargundem.com/…erine-teslim-edildi.html

  burada da 23 ağustos tarihli, bmc yetkilisi ile yapıan röportaj. teslimat ayrıntıları var: http://www.stargazete.com/…diliyor-haber-376814.htm

  star ve şurekası, artık alenen kara propaganda ve psikolojik harp yapıyor. bunu da gayet izansız, insafsız ve ahlaksız bir şekilde yapıyor.

  dertleri başka çünkü...

  ayrıca (bkz: http://www.siyahgribeyaz.com/…-mraplarla-tanst.html)
 • son zamanlardaki yayınları ile 90'larda tansu çiller'i, meğmet ağar'ı ve genarelleri gazlayan, cilalayan hürriyet/milliyet/sabah tadlarını yakalayan ve bize de nostalji yaşatan gazete. ne güzel günlerdi onlar, tansu ilk kadın başbakan, sarı saçlarıyla avrupa semalarında bütün evropa bize heyren, askerler pkk'nı kökünü kazıyor, dünyanın en güçlü bilmemkaçıncı ordusu, herkeşler bize gıpta ile bakar falan filan. sonra. sonra işte matbaanın bize geç gelmesi falan. hey gidi günler hey...

  not: bu arada diğer yancılarda aynı görevi başarıyla sürdürüyordur eminim ancak kiler'den alışveriş yapınca elime bunu tutuşturduklarından onları inceleyemedim.
 • (bkz: star tv)
 • bi insana yazilabilecek en guzel sarkilardan. (reamonn sarkisindan bahsediyorum.)
 • tamamen uydurma bir haberi web sayfasında yayınlayan gazete. üstelik isimsiz-imzasız-kaynaksız bir biçimde...

  haberi buraya aktaralım da; silinir milinir, ibret olarak kalsın:

  "türkler bizi sömürüyor

  vikipedi’nin kurucuları vikipedi’ye yapılan bağışlar konusunda türk kullanıcılarına yönelik olarak sitem dolu bir mesaj yayınladı.

  yayınlanan mesajda, kurulduğu günden bugüne vikipedi’ye bütün dünya ülkeleri'nden bağış yapıldığına vurgu yapılırken, bugüne dek türkiye’den tek bir bağış dahi gelmediğine yer verildi.

  mesaj metninde;
  türk vikipedi kullanıcılarını anlamakta artık fazlasıyla zorlanıyoruz. tamamen "nerede beleş oraya yerleş" mantığıyla vikipedi’yi sömürmekteler. artık bu konu fazlasıyla can sıkıcı olmaya başladı. vikipedi’ye dünya üzerinde en fazla erişim sağlayan ülke türkiye. internet üzerinde ansiklopedik bilgiler çerçevesinde aradıkları her şeyi onlara neredeyse biz sunuyoruz. fakat bu güne kadar vikipedi’ye bağış yapmayan kullanıcılar da ne yazık ki türkler. sürekli alalım ama vermeyelim modundalar.

  üstelik tüm bu sömürülerine rağmen vikipedi üzerinde bulamadıkları bilgilerle ilgili tarafımıza, “neden bu konu hakkında sitenizde bilgi yok, hemen ekleyin. eklemezseniz, hacker kuzenime söylerim sitenizi çökertir” tarzında mesajlar yollamaktalar. ne yapmaya çalıştıklarını çözmeye çalışıyoruz.

  böyle giderse ne yazık ki türkiye’den vikipedi’ye erişimleri kaldırmak durumunda kalabiliriz. artık vikipedi olarak türk kullanıcılardan ciddi anlamda bağışlar beklemekteyiz. hani türkler’in dediği gibi, “pamuk eller cebe” diyoruz cümlelerine yer verildi."

  "türkler bizi sömürüyor", star, 14 aralık 2011.

  habere ilişkin bilgilendirme notlarım:
  1- vikipedi'ye en çok giren ülke türkiye değil.
  2- bağışlar vikipedi'ye değil, wikimedia vakfı'na yapılıyor.
  3- wikimedia vakfı'na türkiye'den bağış yapılmama gibi bir durum söz konusu değil.
  4- wikimedia vakfı böyle şaka gibi bir açıklama yapabilecek kadar amatör bir kuruluş değil.
 • gazetesinin internet sayfasında ekşi sözlük'e hunharca saldırılmıştır. 5 yılda 270 makale yazan akademisyenin intihar etme haberini ''ekşi sözlük bu kez intihara sebep oldu'' başlığıyla yayınlamıştır.