şükela:  tümü | bugün
  • meeeh, çok eskiye gittim be. bunda patlayan taretlerin bıraktığı kalıntılar falan çok güzeldi, 4 birimlik taretler falan vardı zigzag çizerek size çarpma niyetinde olan cins gemilerin yanısıra. hatırladığım kadarıyla joystick kontrolü çok iyiydi bunun (c64 portunu oynamıştım ben). river raid'de "kenardaki lanet piksele son anda gömçürerek ölmek" gibi atraksiyonların bir sebebi de quickshot'un kağnı gibi çalışmasıydı onda, bu oyunda ise mis gibi güzel bir biçimde gemi kontrol ediliyordu.

vay be... deli zaman geçmiş üstünden...
  • annemin atarimize el koyma sebebi.

olsa da oynasak :/
  • çoktan unuttuğum, eskiden favori oyunlarımdan biri olan oyunmuş meğer. ama benim favorim tanklı bir oyun vardı oydu.

aha bu: http://www.oyunozi.com/resimler/tank90.png
  • latin alfabesini öğreten oyun . refleksleri sınayan bir çok yeni görselliği barındırmasına rağmen bu kadar şanının yürümeyişinin nedeninin berbat ve özensiz müzikleri olduğu kanatindeyim .
  • çocukluğumun oyunudur.

oyunda, çeşitli düşmanları vurup puan için düşman yapılarını yok ederken, biz de bir yıldız gemisine pilotluk yapıyoruz. oyundaki her aşama yunan alfabesinin bir harfinden alınıyordu. oyunun bazı sürümlerinde omega'dan sonra ortaya çıkan ve sonsuza kadar tekrarlanan sonsuzluk (infinity) adlı ek bir seviye vardır. omega hedefini yendikten sonra, star force sonsuzluk hedefi kullanılabilir hale gelir ve oyun zorluğu arttırılmadan aynı seviyeyi tekrarlar.
    oyunu bitirebilmek için çok iyi refleks ve sabırlı olmaya ihtiyaç vardır. her şeyi vurmaya çalışmazsanız daha kolay bölüm geçebilirsiniz. ama bazı düşmanları mutlaka vurmanız gerekirdi. zira arkasından gelen düşmanlarla ortalık karışır ve muhtemelen hak kaybedersiniz.
    oyun içinde sadece pembe tabanlı bir bölümde gizli bir hedef bulunur. oyun sonuna kadar üç kere karşınıza çıkar. vurduğunuzda 1 milyon puan kazanırsınız. oyunun puan rekorunu kırdığım uzun bir bitiriliş videosu ise şöyledir
  • gece gece aklıma düşen en sevdiğim atari oyunu.