şükela:  tümü | bugün
 • o sıralar leman'da işlenmiş bir konuydu hatırladığım kadarı ile. kozalak tipli bir adam gazeteyi yaymış ve üzerinde pringles yiyordu. yerken de "ulan ne iyi akıl etmişler firingısın yanında gazete vermeyi. yerken yere neyin dökülmüyo" diyordu. bir mehmet çağçağ prodüksiyonu idi evet.
 • okuldan kaçıp*saatlerce sırada bekleyerek aldığımız ama bi çırpıda bitirmek zorunda kaldımız süfer şey.
  (bkz: paylaşmamanın inanılmaz hafifliği)
 • tam bir rekabet ortamında satılan o ilk starın başlığı da "işte o an" tarzı bir şeydi. her okuldan bir iki kahraman çıkmış ve büyük zorluklarla aldığı pringlesı sevdiği bir kaç arkadaşına dağıtmıştır. işte o 1-2 adam şimdilerde her şeyi bitmeden alan adamlara dönüşmüştür, misal hiç bir derbiyi kaçırmazlar, en önemli konserlerde yerleri hazırdır...
 • hiç unutmam, tarihler 11 mart'ı gösteriyordu... yaşım küçük, sabah erken kalkabilmek için akşam erkenden duamı etmiş, yatmıştım.
  sabah 6 sularında uyandım, bakkala gittim ama herif yaşım küçük diye beni yemeye kalktı amına koyim! o pringlesların promosyon olmadığını, onlara promosyon pringlesların ulaşmadığını, eğer istiyosam parasını verip alabileceğimi söyledi... hayallerim yıkılmıştı o an... ee yaşımız da küçük bişey diyemiyoruz... sonra herif bi de ben bakkalı terk ederken tip tip bakmaz mı... ben içimden küfür ede de, başım öne eğik bi şekilde kapıya doğru yönelirken karşımda yer alan pringlesın üzerindeki yazıyı gördüm:
  "star gazetesi'nin hediyesidir, para ile satılmaz" yazıyordu. yazıyı gösterdim ve herif göt olmuş bi şekilde "tamam abi büyüksün al hepsi senin olsun ayıp ediyon" diyip 3 pringles birden verdi ama ben kabul etmedim. valla bak... * *
 • daha sonraları miting alanlarında bedava yemek, kontör dağıtmalar gibi versiyonlarına geçilmiştir.
 • diğer bir leman karikatürünü hatırlamamı sağlayan pringles. gazeteci bir tip ropörtaj yapıyor star gazetesi hakkında. halkın görüşlerini soruyor. karşısında toplumsal ortalama numuneleri:

  + evvettt siz nasıl buldunuz gazeteyi?
  - çook nezzetli çoook...

  *
 • şu diyaloğa sebep olmuştur:
  x - duydunuz mu lan? star gastesi prubles veriyomuş.
  y - lan mal o prubles değil princıls.
  diğerleri - ???

  *
 • parasının motorola ve nokia'dan çıktığı daha sonra belli olan; akşam'ın verdiği televizyonları bile sollayıp "türk basın tarihinin en büyük promosyonu" ünvanını alan ürün (benim gözümde, o zamanlar!).
 • dağıtım yapılacağı günün öncesi kuzenle poşet tartışması yapılır, yok buna sığmazlar daha büyüyünü alalım diye. akıllıyız ya adam başı 10 ar gazete alacağız. sabah olur, bisikletlere atlanır, ancak hiçbir gazete bayisinin olaydan haberi yoktur, bize o lan tarzında bakarlar. çocukluğumda yaşadığım büyük hayal kırıklıklarından biridir. hala içimde ukte olarak kalmıştır.
 • istanbul trafiğini dumura uğratmıştır. ana yollar bomboşken, mahalle araları felce uğramıştır. sebepse star gazetesi üzerinden pringles'a ulaşmak için, işe bile geç kalmayı göze alan türk insanının bakkal bakkal, market market ve gazete bayisi gazete bayisi gezmesidir. hatta ben de servis şoförü abimizin pringles'a ulaşmayı dünyanın en ulvi görevlerinden biri olarak sayması yüzünden yarım gün yok yazılmıştım.*