şükela:  tümü | bugün
 • marvel evreninde steve englehart ve steve gan tarafından yaratılan kurgusal bir süper kahraman. karakter, ilk olarak ocak 1976 yılında marvel preview'ın 4. sayısında ortaya çıktı. insan bir anne ve uzaylı bir babanın çocuğu olan bu karakter, aynı zamanda ''peter quill'' olarak da bilinir. bir uzay yapılanması olan guardians of the galaxy'nin lideridir.

  star-lord, tam bir problem çözücü ve stratejisttir. çeşitli insan ve uzaylı silahları kullanır. savaş teknikleri, özellikle yakın dövüş konusunda oldukça yetenekli ve geniş bilgiye sahiptir. kendisi, son derece stabil ve güç unsuru oluşturan bir kıyafet giyer. böylece uzaydaki hareket kabiliyeti artar. diğer bir spesifik yanı ise, dört elementin (ateş, su, hava, toprak) gücünü kullanan ve ''element gun'' adında metal bir silah kullanır.

  son olarak karakter, 2014 yılında çıkması beklenen guardians of galaxy filminde chris pratt tarafından canlandırılacaktır.
 • star-lord, peter quill'in ismin taşıyan bir çizgi roman serisi de vardır, (bkz: legendary star-lord), kendisi biraz da duygusal karar ve atılganlığıyla star trek'ten kirk karakterine benzetirim. özel element silahı vardır.
 • bir başka yarrak kürek marvel karakteri.
 • babası j'son of spartaxdır.
 • chris pratt'ın mahfetemediği karakterdir. belki mahvetmiştir.
 • --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  infinity wars'da en çok söveceğiniz karakter.
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
 • üst edit: marvel dünyasının dört elementte ustalaşmış avatarı olur kendileri. yani bakıldığında mantıken thor mavel dünyasının azula'sı iken, star-lord avatar aang'dir. literally aang yani, karakter olarak da uyuşuyorlar.*

  öncelikle hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım muhteşem karakterdir. mcu'daki absürd mizah ilk olarak quill özelinde guardians of the galaxy'de denendi ve çok tuttu. *sonra diğer filmlerde görüp güldük eğlendik, infinity war'da altımıza ettik.

  fakat sonrasında infinity war mevzusu var evet.

  --- spoiler ---

  bu adam drax ve rocket gibi dengesizliğin masterını yapmış karakterlere liderlik ediyor. hatta guardians komple rahatsız bir ekip. infinity war'da her şeyden çok sevdiği gamora ile imtihana tutulması üzücüydü. thanos'un elindeyken gamora'yı öldürmeyi seçen quill'in sonrasında tam gauntlet alınacakken o hareketi yapması da tutarsız oldu kanaatime biraz. i.w. part 2'nin imdb cast listesinde adı da geçmiyor, çok üzülüyorum böyle olduğuna.

  edit: sahneyi tekrar izledim, peter resmen filmin günah keçisi yapılmış. olayları batırmaya senaristler yardımıyla yan karakterler aracılığıyla sürüklenmiş.

  mantis thanos'un öfkeli olduğunu ve yas tuttuğunu söylüyor,
  drax bu yaratığın yas tutacak neyi var ki? diyor
  son olarak nebula finali yapıyor gamora ile vormir'e gitti yalnız döndü diyerek...

  peter da bunları sırayla dinliyor... acaba ne düşündüler şu sahneyi yazarken. kesin db weiss ve david benioff denilen dalyaraklardan ilham aldılar.

  --- spoiler ---
 • sığırın, davarın, kekonun, malın önde gideni, bayrak sallayanı, düdük çalanıdır.
 • endgame filminin cast'ında olmaması ve potansiyeli düşünülecek olursa, endgame filmi sonunda thor ile beraber, 2. dünya savaşı sonrası oluşan iki süper güç amerika rusya gibi olabilirler. zaten reddit'de ciddi ciddi üzerine teoriler yazılıyor bu karakterin.