125 entry daha
  • su gosterdikleri kodu birilerinin deseleyip bir rezillik bulacagindan emindim ve malesef olmus da. bu donemde boyle acik acik kod gostermek got ister zira millet durdurup inceler yanlisini bulmak icin, bulur da. (bulamadiklari zaman "woa" olurlar, ornek mr. robot) demek ki bu sahneyi kurgulayanlarin hic umrunda olmamis. git bana komplike gozuken kod bul dediler galiba birisine de, butun ekipte programlamadan anlayan 1 tane mi insan olmaz da cikip demez "aga bu ne is?" diye.

tng'de bu gibi teknolojik detaylara gosterilen onem muazzamdi. en sevdigim, lcars padd'den annesiyle konusan cocugun ekranini gosterirken cocugun yuzunun cok silik de olsa ekrandan yansimasiydi. hatta o kadar begenmistim ki bak ekran goruntusunu cekip koymusum bir kenara. herifler 1980'lerde o tip cihazlarin ekranlarinin yansima yapabilecegini dusunmusler. bu ve bunun gibi detaylar, hikayeden alakasiz, star trek'i star trek yapan detaylardir. zaten tng ekibi o zamanlar ilgili bilim insanlarina danisirlardi sacmalamamak icin.

sunu elestirince sevmedim saniyorsunuz ama hayal kirikligi uzerine hayal kirikligi geliyor. tamam degisik star trek vs. fakat su aptalligi fan film cekecek adam bile yapmiyor artik bu devirde cunku yaparsa cektigi fan filmin itin gotune sokulacaginin bilincinde. bunlar hesapta yillar sonra "resmi" star trek dizisi cekiyorlar, yaptiklari ise bak.
602 entry daha
hesabın var mı? giriş yap