şükela:  tümü | bugün
 • 26 eylül de amerikada gösterime girmiş olan star trek prequel dizisi
  olaylar warp ın icadı ve vulcanlılarla ilk karşılaşmadan(bkz: star trek first contact) 100 yıl sonra ve james t kirkten 100 yıl önce 2151 de geçiyor
  konsepti ise;
  warp 5 kapasiteli engine e sahip ve güneş sisteminin dışına çıkan ilk yıldız filosu gemisi olan ss enterprise nx-01 ve ekibinin uzayı keşfetmeleri.
  diyeceksiniz ki oeh bu daha oncede vardı ama bunlar ilk keşfe cıkanlar diyecem bende...(yapımcılar diyor en azından)
  dizi genel olarak güzel olmasına rağmen, star trek evreninin kronolojisine ciddi anlamda zarar vermiştir. bunu temporal war olayıyla sonlara doğru mantığa kavuşturmalarını ummaktayım(z)... veya mirror universele bağdaştırılabilir...
  3. sezonla beraber enterprise adı star trek enterprise a dönüştürlmüştür...
  gözüm(üz)de star trek evreninin altarnatifini anlatan star trek dizisidir yaptığı hatalardan dolayı...
 • izleyici kitlesini çok büyük ölçüde kaybetmiş, prodüktörü rick berman'ın kovulmasına yol açabileceği söylenen dizi.

  dizi ikinci sezonuyla beraber çok büyük bir sıkıntıya girmiştir.
  ilk olarak activision'ın paramount'a dava açmasına sebebiyet vermiştir. gerkçe olarak activision yeni dizinin ratinglerinin düşüklüğünü ve yeni bir star trek projesinin yürürlükte olmamasını göstermiştir. (bkz: #3052487)

  cbs diziyi tüm star trek dizilerinin yayınlandığı prime time'dan almış ve saat onda yayınlamaya başlamıştır.

  be gelişmeler sonucunda idzide büyük çaplı bir revizyona gidileceği yada prodüksyonunun tamamen durdurulacağı söylenmekte.

  gerçi "kaptanın köpeğinin hastalanmasıyla ilgili bölüm yapan bir güruha layık bir sonuç olur" demek te pek yanlış olmaz.

  bir star trek standardı olan yedi sezon geleneğini (en azından şu anki durumuyla) gerçekleştiremeyecek gibi görünen dizi.
 • rick berman adlı şahsın göt korkusuyla 3. sezonun son 5 bölümünde atağa geçtiği yada geçmeye çalıştığı star trek dizisi. ama bu saatten sonra isterse frank darabontu senaryo yazarı olarak işe alsın, yinede yaranamaz.
 • 2. sezonunun sonunda, xindi'nin dünyaya saldırarak milyonlarca insanın ölmesine yol açan olayla birlikte başlayan olaylar dizisiyle izleyicilerini kaybeden dizi. bu saldırının aslında ana hikayede olmadığı, 11 eylül 2001 olayından sonra zorla ekletildiği dedikodular arasındadır. xindi de 5 değişik ırktan oluşmuştur ve bazıları tarafından müslümanlara benzetilmiştir. bu olaydan sonra bütün startrek federasyonu etiklerinin ezildiği www.startrek.com forumlarında yüzlerce sayfanın açılmasıyla belli oluyor. sezon finalinin trailerında daniels: "şunu şunu yapmasaydın bunların hiçbiri olmiycaktı" dediği için umutla bütün kronolojiyi düzeltecek bi big reset button bekliyorum.
 • 4. sezonu amerika'da artık çarşambaları yerine cumaları yayınlanacak dizi.
 • 4. sezonu için onay* almış olan dizi...
 • yakinda back to basics olayina girip klingonlar, romulanlar, vulcanlar gibi bildigimiz ve sevdigimiz uzaylilara donmezse iyice bayacak dizidir.
 • dizinin çok fazla ilgi görmemesi sonucu yapımcılar rick berman ve brannon braga diziye uzun süreli bir tehlike olan xindi ırkının dünyayı tehdit etmesini eklemişlerdir. uzayın fizik kurallarının bile işlemediği bir köşesinde yaşayan bu ırk dünyaya musallat olmuş, bu tehlikeyi bertaraf etmek için kaptan jonathan archer, enterprise ve ekibi ile birlikte xindi'nin bulunduğu evrene gözü kapalı dalmışlardır.
  dizi ülkemizde digitürk'ün showtime kanalında gösterilmektedir.
 • yine ilginç bölümleri var arada. ama mesela next generation gibi bir efsaneyle karşılaştırmak bile anlamsız.