şükela:  tümü | bugün
 • star trek serisinden güzel bir film.borg ırkı ile bir savaşa girilmiştir,kaptanımız entırpırayzı kaptığı gibi yardıma koşar.borglarla daha evvelden 3.türden yakınlaşmalar yaşamış olan kaptanımızın engin deneyimleri sayesinde borglar pısar ama çamura yatmaya kalkışırlar,zamanda stimülatik bir emülatif hittiribit dalgası oluşturarak geçmişe gelirler.çılgın kaptan jan luk pikard'da aman ben eksik kalmiyim yaklasimi ile takip eder,zamanda yolculuk sırasından bi kısım borglar kendilerini entırpırayza ışınlamayı bilmiştir..olaylar gelisir
 • star trek the next generation serisinin en basarili filmidir. konusu borglarin dunyaya saldirmasi ve zamanda yolculuk ederek dunyayi ele geçirme planlaridir. enterprise 1701e'nin ilk goruldugu filmdir. guzel efektleri harika konusu ve kaliteli oyunculariyla hem trekkerlari hemde normal izleyicileri memnun etmistir.

  assimilate this!
  (bkz: worf)
 • sekizinci star trek filmi. tekrar tekrar izlenilesi star trek filmlerinden biridir ve star trekte ilk kez bir yıldız gemisinin* borg tarafından istila edilişini gösteren, bilinen star trek evreninin doğuşunu görebildiğimiz, star trek in otuzuncu yılına adanmış olan hem sinematografik hemde star trek açısından güzel olan film.
 • star trek the next generation ekibinin ikinci uzun metrajlı macerası olup star trek evreni'nin sekizinci filmidir. filmin bir sahnesi özellikle çok ilginçtir. filmdeki zenci bayan karakter bir yerde kaptan pickard ile kapışmaktadır. kaptan pikard star trek the next generation'nın bir bölümünde borglara esir düşmüş ve bir süre onların ortak bilincini paylaştığından dolayı borglardan nefret etmekte bunun acısını çıkarmak istemektedir. bu zenci bayan, kaptan pickard ile tartıştıkları o sahnede kaptan pickardı kaptan ahab*'a benzetmiştir. gerçektende bundan bir kaç yıl sonra patrick stewart bir hallmark dramasında kaptan ahabı canlandıracaktır.
 • muhtemelen en güzel sahnesinin

  data - *20 metreden aşağı atla* greetings!!
  kadın - *bayıl*

  olduğu film.
 • zefram cochrane'in lider, kahraman karakter tarzı bir şey olması beklenirken alkolik ve rock n' roll sever çıkması da star trek evreninin üstünlüğünü bir kez daha anlamamıza vesile olur.
 • çoğu insanın borg olgusuyla ilk tanıştığı film olmakla beraber aslında bu filmin yayınlanmasından* yıllar önceki* bir sttng bölümünde, q denen ahlaksız terbiyesiz varlık yüzünden borglarla tanışıldığının da hatırlanması lazımdır.

  enterprise 1701-e'nin ilk filmidir.

  ayrıca deanna troi'un (marina sirtis) en şirin rollerinden birine ("ben sarhojjjj diilimmm" ana temalı) sahip olduğu filmdir.

  geordi laforge da vizörünü çıkarıp düzenli olarak odaklı kızılötesi göz hedesi kullanmaya bu filmle beraber başlamıştır.
 • ayrica star trek voyager'daki holografik doktor da gorunur bu filmde.
 • saldiran borglari oyalamak icin calistirilan holografik doktorun borglara ciltleri icin analjezik krem önerdigi filmdir.
 • (zamanda yolculuk yapmak, karsida dunya gorunmek)
  "picard : report!
  riker : shields are down.long range censors are offline. main power is holding.
  data : according to our astrometric readings, we're in the mid 21st century. from the radioactivized stops in the atmosphere i would estimate we have arrived approximately ten years after the third world war.
  riker : that makes sense. most of the major cities have been destroyed. very few goverenments left. 600 million dead. no resistance.
  worf : captain!"
  (bir borg kuresi dunyaya dogru atis yapiyor olmak)
  "picard : mr worf, quantum torpedoes.
  worf : ready sir!
  picard : fire!"
  (borg kuresi patlamak, yok olmak)
  "picard : they were firing on the surface.location?
  riker : western hemisphere.north american continent. a missile complex in central montana.
  picard : a missile complex?...the date...data, i need to know the exact date.
  data : april 4th, 2063.
  riker : april 4th. the day before first contact.
  data : precisely.
  crusher : then the missile complex must be where zefram cochrane is building his warp ship.
  picard : that's what that they came here to do. stop first contact.
  riker: how much damage, lieutenant?
  hawk : can't tell. long range censors are still offline.
  picard : we have to go down there, find out what happened.
  data, beverly, you're with me.
  have a security team meet us in transporter room 3.
  computer! mid-21st century civilian clothing.
  number one, you have the bridge!"

  seklindeki diyalog bitince her seferinde zevken dort kose oldugum ve ciglik attigim mukemmel star trek filmi.