şükela:  tümü | bugün soru sor
 • star trek the next generationinin ilk filmidir. konusu atilgan ekibinin bir nebulaya geri donmek isteyen kaçik doktor zaron'u durdurmak istemesidir. filme kirk'un bir $ekilde soku$turulmu$ olmasi paramount'un 7 sezon sonra bile star trek the next generation ekibine guvensizligini gostergesidir. enterprise 1701d'nin dusme sahnesi di$inda oldukça vasat olan bir filmdir.
 • patrick stewart yanında başka bir yetenekli (oyuncu deyince star trek camiasında pek ender bir özelliktir bu) ve aynı zamanda ingiliz oyuncu olan malcolm mcdowell da yer alır bu filmde... filmin kötü karateri dr. soran'ı canlandıran mcdowell bu sıkıcı filme can katar kötü adamı filmi izlenebilir kılar...

  dr. soran: they say time is a fire in which we burn; right now i'm running out of time.

  dr. soran: now if you'll excuse me captain. i have an appointment with eternity and i don't want to be late.
 • eskinin yerini yeniye bırakmasını konu alan, enterprise ncc 1701 b nin ilk kez görüldüğü, görüntü, konu, senaryo ve star trek evrenine kattığı şeylerden dolayı en iyi star trek filmlerinden biridir.
  uzayda ilerleyen dom perignon ile enfes bir açılış yapan ve maalesef james t kirkün öldüğü yedinci star trek filmi.
 • şöyle süper bir sahne vardir içinde: kirk yeni kaptaniyla yolculuğa çikacak enterprise'dadir, yaninda scotty ve chekov vardir, o sirada olaylar gelişir, gerilim artar, kaptan ne zaman bir karar verecek olsa kirk müdahele etmek için kalkacak gibi olur, doğrulur, sonra kendini tutar yerine oturur, bu olay üç dört kez tekrarlaninca scotty bombayi patlatir:" captain, is something wrong with your chair?"
 • whoopi goldberg'in de görüldüğü filmdir. yaklaşık 117 dakika olup senaryo ronald d. moore, rick berman ve brannon braga tarafından yazılmıştır.
 • dom perignon'un uzayda nasil donmadigini, nasi patlamadigini, atilganin govdesinde nasi poff ettigini bir turlu idrak edemedigim, huzunlu ba$layan ve yine huzunlu biten star trek filmi. federasyonun uzay gemilerinin gercek boyutlari ve fiziksel dayanikliliklari hakkinda bilgi sahibi yapan bir filmdir ayni zamanda.

  edit: anafor dedi ki öyle olmazmış hemen donmazmış, ben çok biliyormuşum. teşekkür ederim aydınlattığı için.
 • kanımca first contact'dan sonra serinin en iyi filmidir.
 • (bkz: generations)
 • yeni jenerasyonla bizi korsan sahnesiyle süper tanistiran filmdir... introducing anlaminda biseyler demeye çalistim iste...
 • malcolm mcdowell bu filmden sonra olum tehditleri almistir trekkie'lerden.. tabii acaba o trekkielerden hangisinde harbiden gidip vuracak got vardi diye merak etmeden de duramiyorum.. data'nin emotion chip olaylari da sahanedir, o da brent spiner sayesinde gerceklesiyor tabii.. ayrica filmi izleyip de patrick stewart'a hayran olmayani dovuyorlarmis.