şükela:  tümü | bugün
 • evrenin kaydedilmemis, haritalarda bulunmayan bir bolgesinde kaybolan bir federasyon gemisinin maceralari. diger star trek dizilerine gore daha sert konular icerir.
 • star trek serisinin gemi dizaynı, jenerik müziği ve jeneriği açısından en güzel olan dizisidir.
  borgon maalesef maymun olduğu*, arka arkaya olan bölümlerin bazen alakasız durduğu ve bu yüzden belli bir devamlılığı yokmuş gibi görünen, ve en son bölümü önceki** dizilerin son bölümlerine göre çok kötü olan dizidir. ama genel olarak bakılırsa, "işte bu star trek!" diyebileceğiniz bölümler çoğunluktadır. the next generation dan sonra star trek ruhunu en iyi yansıtan dizidir(orjinal seri zaten "star trek" tir onu saymadım). hafif lost in space havası olsada delta quadrantı keşfetmek için olabilecek en iyi 5 konseptten birine de sahiptir ayrıca bu dizi. kısacası aylar önce ki önyargımı kırmış bulunmaktayım.
 • kaptanin janeway oldugu, star trekin devam dizilerinden biri.
 • star trek merchandiseının 4. halkası yani 4. dizisi... 1995-2001 yılları arasında yayınlanmış ve 7 sezon sürmüştür... bilinen uzaydan binlerce ışıkyılı uzağa savrulan starfleet gemisi uss voyager ve onun mürettebatının maceralarını anlatır bilinmeyen uzayda geçen... geminin mürettebatını yalnız starfleet personeli oluşturmaz aynı zamanda maquis denilen asileri de barındırır...
 • original series, the next generation, ds9 ve son olarak enterprise'a göre daha çok action içeren bir dizidir. 7 sezon içinde kötü bölüme rastlamak pek mümkün değildir* karakterlerin hepsi işlerinde fazlasıyla iyidir ve dizide bunun anlaşılması sağlanmıştır. örneğin bir tng elemanı bilgisayarı çalışmasa ne yapacağını bilemezken bu arkadaşlar gemilerini nerdeyse dışarı çıkıp itmek zorunda kalmış ve her türlü zamanla ilişkili kazayı geçirmişler, parallel universelerin * damına koymuşlardır.
 • genelde cliffhangerları ve çift olan bölümleri mükemmel olan dizi.
  dizinin çoğu bölümü güzeldir ama enfes denebilecek bölümleri:

  ilk sezon:
  caretaker
  eye of the needle
  learning curve

  ikinci sezon:
  non sequitur
  tuvix
  basics

  üçüncü sezon:
  future's end
  the q and the grey
  displaced
  scorpion

  dördüncü sezon:
  the gift
  year of hell
  message in a bottle
  killing game
  living vitness
  hope and fear

  beşinci sezon:
  in the flesh
  timeless
  dark frontier
  relativity
  equinox

  altıncı sezon:
  dragon's teeth
  blink of an eye
  haunting of deck twelve
  unimatrix zero

  the final season:
  body and soul
  workforce
  shatterde
  renaissance man
  end game
 • sonunda dvd setine kavuşabileceğimiz star trek serisi.

  http://www.cinescape.com/…at_id=270352&obj_id=40202
 • dunyanin en antipatik sesli, fazlasiyla anac kaptanini da barindiran dizidir. allah kocasina sabir versin.
 • kate mulgrew gibi karizma olayını bitirmiş, laf edenlerin taş olacağı bir insanın oynadığı, saygıdeğer star trek dizisi.
 • tom morello adlı (audioslave grubunun gitaristi) güzel insan da bu dizinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır, web sitesinde bunun videoları da bulunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap