996 entry daha
  • üstteki söylenenlere aynen katılmakla birlikte, eklemek istediğim şeyler var.

şifre kırıcıdan başlayalım mesela, onu tartışarak, filmin genel olarak işleyiş biçimini eleştirebiliriz bence.

filmi izlerken, şifre kırıcının ernesto che guavera (benicio del toro) yerine başka bir ırka mensup bir yaratık izlemek isterdim ben. düşünsenize, yıldız savaşları diye bir film çekiyorsunuz ve her yerde insan var. haliyle kendinizi yıldız savaşlarını değil avengersları izlerken buluyorsunuz.

hatırlayın o sahneyi; obi-van kenobi'nin anakin skywalker'ı çocukken arayıp bulduğu, çöl gibi bir yer vardı, hatta anakin yarış yapıyordu bir sahnesinde. işte star wars bölüm 1 gizli tehlike de ki o sahneler ile, son yapılan 2 star wars filmlerini karşılaştırın.

bence asıl sorun burada başlıyor, uzayda geçmesi gereken film, iskandinav ülkelerine ait bir adada çekilmiş gibi duruyor. geri kalan sahneler ise gemilerde geçiyor zati.

ilk başta da belirttiğim gibi ve genel sorun olarak gördüğüm şey uzay filmi olması gereken film, hem çekilen bölgeler hem de karakterler bakımından zevk vermiyor.
    nerede twilekler,zebraklar, chagrianlar her seride karınca sürüsü gibi olan rodianlar ve nautolanlar ?

yoklar efendim, ne oldu? soyları ne zaman kurudu da göremedik bunları?

diğer bir büyük hata ise, bana göre son 2 serinin, yeni karakterler üzerinden ilerlemesi. eski karakterlerden, luke skywalker da buna dahil, kimseyi ön plana çıkartmayıp, iki adet soluk karakteri izleyicinin karşısına çıkarmak beklentileri karşılayamadı. ben şahsen, luke üzerinden ilerleyen bir seriyi tercih ederdim.

bilemiyorum, çok şey eksik. snoke kimdir bu arada çözebilen var mı? bu kadar kolay mı ölecekti, yok mu bir viuu viuu ışık kılıcı sesi ile dövüşmek falan.

hayal kırıklığı olan film serisi ne yazık ki.
191 entry daha
hesabın var mı? giriş yap