• (bkz: promising)
  • daha bir önceki rezaleti belleğimden silmeye çalışıyorum. efsanenin iyice ağzına sıçmadan yakasından düş, bi siktir git walt disney.
  • fragmanı gayet güzel olmuş serinin 8. filmi.
    aksiyonu, patlaması bol bir film olacak gibi.
    kylo ren tie-fighter kullanırken baban da mı böyle güzel uçururdu dedirtti.

--- spoiler ---
    filmle ilgili birçok kişi fragmanı filmle ilgili ipucu içerecek dedi. bu ipucu benim tahminimce supreme leader snoke ile alakalı. çünkü fragmanda dakika 1.58'de rey snoke tarafından güç ile işkenceye uğramaktadır, snoke'un sesi benzemese de görüntüsü darth sidious'a bir hayli benzemekte.

--- spoiler ---
  • deli bir star wars hayranı olarak (ki neredeyse bütün herşeyim star wars ögeleri içerir) eski filmlerin tadını asla alamayacağımı düşündüren bir fragmana sahiptir. luke skywalker gibi güçlü bir jedi kimden neyden niye korkar? kylo ren ve rey arasında saçma bir aşk doğurmazlar umarım. prenses masallarına dönmeyeceğini umuyorum sonuçta disney yani belli olmaz. son jedi bambaşka birisi olacak gibi geliyor. umarım luke skywalker’ı öldürmek gibi bir hataya düşmezler. bir de leia’yı görünce bir tuhaf oldum olmamış gibi geldi. tabi benimki yılların alışkanlığından da kaynaklanıyor olabilir bilmiyorum. yine de gidip izleyeceğim bir filmdir.
    p.s. kalbimizdesin carrie fisher (bir sürü kalp)
  • yeniyi yapmak için eskiyi tamamen yıkması gerektiğine inanmış insanların başlattığı seri.
    han solo 'yu öldürdünüz
    luke skywalker'ı delirttiniz.
    bu yeni üçleme de emeği geçen herkesin allah belasını versin
  • fragmandaki çoğu sahne bilinçli aldatma gibi geldi bana, yani sırf insanların kafasını karıştırmak için alakasız sahneleri birbirinin arkasına koyup öyle bir intiba uyandırmayı amaçlamış gibiler.

özellikle son sahne. birinin arkasında duvar var, terlemiyor ve sakin konuşuyor, hemen arkasından öbürü ise volkanik bir gezegende, kan ter içinde, arkasında ateş topları düşerken elini uzatıyor.

tfa fragmanında da buna benzer şeyler yapmışlardı. benzeri olursa hiç şaşırmam.

bunun dışında filmle ilgili gram beklentim yok, tfa'dan sonra umudum da yok. sıfır beklentiyle gidersem izleyip beğenirim diye kendimce bir umudum var ama aralık ayına daha çok var.
  • son fragman itibariyle apaçık görülüyor ki bu film de dandik çıkacak. her türlü izleyeceğiz gerçi. neleri izlemiyoruz ki!
  • han solo(harison ford) yaşlandı bu denli aksiyon filmlerini kaldıramayacağı için hikayeden koparılmasını istemiştir bu ve benzeri durumlarda carrie fisher'ın ölümü gibi senaryoya yön veriyor doğal olarak. kylo ren karakterini canlandıran oyuncuya pek ısınamadım her nedense bu benim filme bakışımı da etkiliyor. ilk hikayelerde obi wan kennobi, qui gon jinn vb karakterleri canlandıran oyuncuların iyi performansları seriye ilgiyi daha da arttıyordu tabi hikaye gereği ölmeleri de devam eden serilerde aksiyonun, hikayenin, jedi felsefesi ve güce denge gelmesi gibi konular üzerinden devam ettiği için ilgiyi üstünde tutabilmişti. şimdi yeni serileri bence ayakta tutan 80 neslinin neler olacak merakından başka bir şey değil. tamam görsellik eskisinden daha fazla ve tatminkar ama bir şeyler eksik bu sanki çorbanın tuzunu ayarlayamamakla alakalı. eksik olan şey hakkında az daha kafa patlatıp bir entry daha yazabilirim.
  • fragmanını çok beğendim. sırf star wars efsanesinin yeni antikahramanı kylo ren'i iki yıl aradan sonra tekrar göreceğim için bile dört gözle bekliyorum ben bu filmi. çok karanlık bir film de bizi bekliyor.
hesabın var mı? giriş yap