şükela:  tümü | bugün
  • star wars izlememekle övünen kişi veya kuruluşlardır.

genel, banel söylemleri şu şekildelerdir:

-şu yaşıma kadar hiç merak etmedim ve izlemedim
    -hiç izlemedim, izlemem
    -çok abartıyorlar abi
    -vasat bir seri
    -herkes izliyor, çok bayağı
    -ergen

izleyenler çok şişiriyor, çok bayağı, aynı şeyleri hindi gibi tekrarlayanlar çok özel. hayır, star wars hakkında sohbet eden iki kişinin konuşmasını bölüp, "ben hiç izlemedim yea" derler. bunun mantığı nedir?

sevenleri konuşuyor, sohbet ediyor, kritiğini yapıyor, başlığa gelip "bok gibi seri hiç izlemedim" yazıyor dangalak. üstün mü oldun, özel mi oldun, farklı mı oldun?

edit the büdüt: izleyip sevmeyene herhangi bir lafım yok, olamaz zaten. sevmemesiyle övünenleredir tüm bu haykırışım.

edit-i bilal'e anlatma: bir filmi izleyip izlemediğiyle, bir kitabı okuyup okumadığıyla veya sinemaya gidip gitmediğiyle övünebilen yaşam formlarından star wars izlememesiyle övünenleri eleştiriyorum. ki başlığını açtığım bu kitlenin varlığı tartışılmazdır. dersiniz ki on numara kitledir, anlarım. ama yanlış örneklerin varlığı bu zevzekleri doğru yapmaz.
  • ben bu değilim. 20 dakikam hayatimdan çalındı.

özel oldugumu düşünmüyorum. yalnizca popüler olani bünyem kaldirmiyor.
  • ortamlarda

ben facebook kullanmıyorum yeaa. demiş olması da muhtemeldir.
  • övünmüyorum, izlemek istiyorum ama, hani 10 sezon yapmış ve hiç izlemediğin bir diziyi başından izlemek istersin de, ''lan şimdi kim uğraşacak onunla'' seviyesinde bir üşengeçliğiniz olur ya, hah tam olarak onu yaşıyorum.
  • bunların game of thrones izlemeyen versiyonları da vardır. izlememe argümanları genel olarak aynıdır.
  • her popüler şeye y.rak görmüş yeni gelin gibi atlayanlara dert olmuştur.
  • popüler filmle kült film arasındaki bağlantıyı kuramamış yazarları ortaya çıkarmış kişilerdir.

evet star wars adı popüler kültürün bir ürünü olabilir, hatta disney'in satın alımından sonra iyice popülerleşmiş olmuş olabilir ancak bu onu kült film olmaktan çıkarmaz. fantasik bilimkurgu denilince aklına ilk star wars gelmeyen yoktur heralde.
  • nasıl seyretmezsin ya diyenlerden evla kişilerdir. bilimkurgu türünden hoşlanmadığını ve o türden filmleri seyretmediğini belirtirsin yine de kabul etmez ve seni ille de seyretmeye zorlarlar. yine reddedince sanki ucubeymişsin gibi davranır ve "seni cahil" der bir sırıtmayla yüzüne bakar bu "nasıl seyretmezsin ya"cılar. hayatından atılasıcalardır.
  • fantastik filmleri saçma buluyordur. size ne amk?