şükela:  tümü | bugün
 • star wars izlememekle övünen kişi veya kuruluşlardır.

  genel, banel söylemleri şu şekildelerdir:

  -şu yaşıma kadar hiç merak etmedim ve izlemedim
  -hiç izlemedim, izlemem
  -çok abartıyorlar abi
  -vasat bir seri
  -herkes izliyor, çok bayağı
  -ergen

  izleyenler çok şişiriyor, çok bayağı, aynı şeyleri hindi gibi tekrarlayanlar çok özel. hayır, star wars hakkında sohbet eden iki kişinin konuşmasını bölüp, "ben hiç izlemedim yea" derler. bunun mantığı nedir?

  sevenleri konuşuyor, sohbet ediyor, kritiğini yapıyor, başlığa gelip "bok gibi seri hiç izlemedim" yazıyor dangalak. üstün mü oldun, özel mi oldun, farklı mı oldun?

  edit the büdüt: izleyip sevmeyene herhangi bir lafım yok, olamaz zaten. sevmemesiyle övünenleredir tüm bu haykırışım.

  edit-i bilal'e anlatma: bir filmi izleyip izlemediğiyle, bir kitabı okuyup okumadığıyla veya sinemaya gidip gitmediğiyle övünebilen yaşam formlarından star wars izlememesiyle övünenleri eleştiriyorum. ki başlığını açtığım bu kitlenin varlığı tartışılmazdır. dersiniz ki on numara kitledir, anlarım. ama yanlış örneklerin varlığı bu zevzekleri doğru yapmaz.
 • ben bu değilim. 20 dakikam hayatimdan çalındı.

  özel oldugumu düşünmüyorum. yalnizca popüler olani bünyem kaldirmiyor.
 • ortamlarda

  ben facebook kullanmıyorum yeaa. demiş olması da muhtemeldir.
 • bunların game of thrones izlemeyen versiyonları da vardır. izlememe argümanları genel olarak aynıdır.
 • her popüler şeye y.rak görmüş yeni gelin gibi atlayanlara dert olmuştur.
 • popüler filmle kült film arasındaki bağlantıyı kuramamış yazarları ortaya çıkarmış kişilerdir.

  evet star wars adı popüler kültürün bir ürünü olabilir, hatta disney'in satın alımından sonra iyice popülerleşmiş olmuş olabilir ancak bu onu kült film olmaktan çıkarmaz. fantasik bilimkurgu denilince aklına ilk star wars gelmeyen yoktur heralde.
 • nasıl seyretmezsin ya diyenlerden evla kişilerdir. bilimkurgu türünden hoşlanmadığını ve o türden filmleri seyretmediğini belirtirsin yine de kabul etmez ve seni ille de seyretmeye zorlarlar. yine reddedince sanki ucubeymişsin gibi davranır ve "seni cahil" der bir sırıtmayla yüzüne bakar bu "nasıl seyretmezsin ya"cılar. hayatından atılasıcalardır.
 • fantastik filmleri saçma buluyordur. size ne amk?
 • ya sizin bu populer olanla ilgilenmeyerek sekil yapma cabanizi napıcaz acaba?

  bak bu sadece star wars değil, herhangi bir şey olabilir. "yırtık kot da moda oldu, ben giymem aabi öyle şeyler". ananın şeyi oldu evladım yırtık kot. üniversitede vardı bunlardan. en kıyıda köşede kalmış yarrak gibi grupları falan dinlemekle ovunurlerdi. "e bu müzik yarrak gibi" deyince de "sen ne anlarsın" ayaklarına yatardı hiyarlar.

  neyse star wars olayına dönelim. tüm dünyada milyonlarca insanın izlediği, izlemeyi bırak hayranı olduğu, zamanının en iyi bilim kurgularindan biri. tamam türü sevmiyosan okey ama bu anti populercilik siki yüzünden bunu yapanlar var ya. sırf farklı olacak diye yani. lan bu boyutta bir yapımı izlememekle övünmek, "ben dali, picasso falan sevmem abi, herkes seviyo onlari ama bok gibiler" falan demek gibi bi şey. izlemiş ve yine sevmemiş de olabilirsin. o da senin malligindan kardeşim, ne diyim yani. bi o filmlerin yapım tarihlerine bak, bi de o dönemlerde bu türde nasıl filmler varmış ona bak. bunu da takdir edemiyorsan senin takdirini sikeyim. ne küfür ettim be.

  neyse, tanım: zevksiz, filmden bilim kurgudan anlamayan acayip insanlardır. bir kısmı da anti populerci dalyaraktir.