şükela:  tümü | bugün
 • star wars etkinliğinde ismi duyurulan yeni star wars filmi.
  edit: etkinlikte yayınlanan teaser
  '' every generation has a legend.''
 • ulan seride skywalker kalmadıki amk ne rise'ı ne skywalker'ı!

  (kylo ren skywalker değil solodur)
 • teaser'ın sonundaki palpatine gülüşü onun force ghost olarak döneceğinin habercisidir.

  teaser'da ayrıca death star ıı'nin kalıntıları bir gezegen üstündedir.

  rey bir skywalker'dır. kylo ren ve rey'in kardeş olması teorim de sonunda teaser ile hayat bulmuştur.

  leia'dan değil de luke'tan da olabilir. o kısmı filmde göreceğiz ama filmin ismiyle de kesinleşmiştir skywalker oluşu. geçen hafta yazdığım gibi önceki, 8 filmin tamamıyla bağlantılı olacak.

  20 aralık'a kadar beklemek çok zor olacak. resmen 8 ay var. birkaç ay sonra fragman da çıkınca filme dair çoğu şey görünecek.

  beklemedeyiz.
 • isminde hayvan gibi spoiler olan film.

  --- spoiler ---

  bu skywalker luke veya leia olamayacağına göre eğer rahmetli anakin hortlamayacaksa tek seçenek kalıyor, o da rey.

  --- spoiler ---
 • teaserı güzeldi. ilkinde bi heyecan sinemaya gittim. ikinciyi sallamadım bu sefer kararsızım.
 • eğer rey luke'un kızı çıkarsa çok büyük küfürler ederim disney'e ulan luke'u 2. filmde resmen manyaklaşmış tamamen luke karakterine ters biri olarak gösterdiniz kylo'yu kesmeye çalışmış şimdi bunda da kendi kızını bırakıp kaçacak biri olarak gösterirseniz şaşırmayacağım ama size bir dolu küfür edeceğim. lan bu luke size ne yaptı amk. hadi kylo aydınlık tarafa geçti diyelim film sonunda o ancak vader gibi ölüm döşeğinde olmalı o ibneyi yoksa kimse han solo'yu öldürdüğü için affetmez affedemez.
  teaserda gördüğümüz death star kalıntısı ise artık saçmalamaktan çığır aşmışlar demektir. death star'ın büyüklüğünü ya tam anlayamamış j. j. abrams yada kimse lan sen ne yaptın da dememiş. hatırlarsanız o denizdeki parçanın ne kadar büyük olduğuyla ilgili rogue one' da bir sahne vardı ve devasa imparatorluk gemileri toplu iğne gibi kalıyordu o parçanın yanında ki imparatorluk gemilerinin boyları da öyle küçük değil 1600 m bir imparatorluk yıldız destroyeri boyu gerisini siz düşünün. ayrıca o rey'in koşup zıplayıp havada salto yaptığı dangalakça sahne ne kadar estetik görünse de bir o kadar abartılı ve çocukların danışıklı dövüş sahnelerine benzemiş bak olum ben önce döner tekme atıyorum sen eğiliyorsun sonra sen tamam mı? o sahneyi görünce bu çocukça diyaloglar aklıma geldi direk olarak o duruş bekleyiş geri bakma falan ulan mal mısınız? klişe ama star wars disney'de bitmiştir başka bir şeye dönüşmüştür. dönüştüğü şeyde asla ilk star wars ruhu ve kültürünü yakalayamaz yanında bile geçemez. ha bu arada teaserın sonundaki kahkahada benim aklıma mj'nin direk thriller parçasının sonundaki kahkaha olayı geldi onuda mı arakladınız yuh artık.

  tanım: zerre merak ve heyecan uyandırmayan bir disney filmi.
 • gercek star wars benim icin 2005 yilinda (bkz: revenge of the sith) ile bittiginden oturu cok da umrumda olmayan filmdir.

  tabi ki star wars diye oturup son cikanlari da izledik ama zorlama karakterler yaratip eskilere saygisizlik edildigini gorunce de tiksinti duymaya basladim.

  sirf hikayeden cikarmak icin han solo’yu biraz gosterip oldurduler, luke’u sacma sapan bir sekilde ortadan kaldirdilar. carrie fisher’i da cok zamansiz kaybettik. hic kimse kusura bakmasin, jar jar binks’i su andaki oyuncu kadrosuna tercih ederim valla.