şükela:  tümü | bugün
4401 entry daha
  • birkaç yıl önce sektöre ilk girdiği zamanlar o kadar güzeldi ki.. öyle aşırı bi ilgi yoktu, her şubesi sakindi.. ne zaman gitsem rahat bi koltuk bulup yayılırdım..

sonra sosyal medyada hayvani bir şekilde övülmeye başladı.. gidenler gitmeyenleri ikna etmeye başladı.. markanın bilinirliği arttı, müşteriyi rahatsız etmemesi herkesin hoşuna gitti.. başka diyarlarda mutlu olamayan herkesin yolu buradan geçmeye başladı..

en nihayetinde geldiğimiz nokta, deli gibi kalabalık bir mekanlar zinciri ortaya çıktı.. personeli temizlik konusunda sınıfta kalsa da önemli değil, çok kahveyi uygun fiyata veriyor diye koşan koştu, oturan kalkmaz oldu..

bugün çarşamba, hafta ortası, öğlen saatleri izmir-agora'daki şubeye uğradım.. kasa önünde uzun bi kuyruk, masaların hepsi dolu, bahçesi darmadağın.. hani tabelasını kaldır kimse önünden geçmez aslında ama feci bi marka manyaklığı oluşmuş..

iki tur attım baktım oturmaya yer yok.. zaten rahat koltukları da kaldırmışlar.. ortam rahatsız edici boyutta diye oturmadım..

şu an bu entryi (bkz: caribou coffee) isimli kafeden giriyorum.. rahat koltuklar, sakin bi ortam, fonda caz müzik çalıyor.. şimdilik başıma dikilen de olmadı..

hepsini geçtim, starbucks'ın ilk açıldığı günler gibi keyifli bi ortam var caribou kafede.. zaten bir kafede olması gereken de budur.. herkes aynı markaya saldırınca ciddi anlamda olayın boku çıkıyor.. ayrıca starbucksta göt göte yerleştirilmiş masalarda kucak kucağa oturunca yanındakiyle rahat rahat ne konuşabilirsin ki..

ah be starbucks.. ilk tercihim olmaktan çıktın artık.. ama senin suçun yok.. bizim insanımız tuhaf.. her ne oluyorsa bizim insanımızın ayarsız yapısından kaynaklanıyor..

bundan sonra agora'ya geldiğimde ilk tercihimsin caribou.. umarım şu sakinliği uzun süre korur..!

edüt: starbuckstaki küçük (tall) boy bardakta sade filtre kahvesi de 7.5liraymış.. kimse başıma dikilmedi, kendim gittim aldım.. yeni favorim burası :)
  • aslında aynı konsepte sahip olduğu çoğu firmaya göre fiyatları gayet ucuz ve aralarında tat olarak beni en çok tatmin edeni.tamam okulda 1.5 lira attığında kahve veren makinelere göre pahalı diyebilirsiniz ama ortada bir kalite söz konusu.kahvesi gerçekten en severek içtiğim beni en çok tatmin eden kahve,o yüzden parasını sonuna kadar hak ediyor.
  • https://twitter.com/…kstr/status/948124029147283456

yalova'ya da açılacağı kesinleşmiş kahve satıcısı.
  • italyada kahve tadını aldıktan sonra pekte ugramadığım bir yer bu sırada milanodada nasıl subesini açmıslar hayret:)
  • burayı pahalı bulan insanlar, gerçekten aşırı pahalı burası lütfen gelmeyin. sakın içeri adımınızı bile atmayın. yakınından bile geçmeyin. kahve almasanız bile oturmayın çünkü kovabilirler. bakın lütfen diyorum, lütfen gitmeyin.
21 entry daha