şükela:  tümü | bugün
  • bugün starbcuksta paketine rastladğım kahve çeşidi. yoğun/baharatlı tadı olduğuna dair açıklama yapmışlar üzerine. denediğimde buraya daha fazla bilgi gelecek. kendime not düşüyorum bir yandan da. dene bunu dene bunu...

http://www.starbucks.com.tr/…ites/anniversary-blend
  • starbucks'ın sumatra'dan sonra en sevdiğim kahvesi.
  • her koduğum yılında amerikan kahve marketine genelde halloween öncesi girip, ta ki 24 aralık tarihine kadar da kaktırma psikolojisi ile her (bkz: pike) istediğimde göz ucuyla suratıma bakan barista sharon'un;
    -selam xxxx bey nasılsın? aaaa bu anniversary blendi tatmış mıydın?
    - (sessizlikte iç ses) eşeğin götü sharon! geçen sene de aynı yalanla koca paketi karının kızın yanında pis kaktırdın...
    -aaaa hahahaha evet,içtim.wow aromasi bir harika ama başka bir dükkandan eşim almış sanırım. aaa çok sağol söylediğin için.
    -(sessizlikte iç ses) mına koduğumun pintisi almadı!kahve varmış , varsa ne işin var sabah sırada o zaman yap evinde iç!
    -görüşürüz bay xxx ,
    -görüşüz sharon,
  • benim gibi baharatlı kahve sevmiyorsanız denemek için bile alınmaması gereken kahve çekirdeği. üçüncü yudumda ölüyorum sandım, hafif ılısın öyle içeyim dedim demez olaydım, aroması daha da yoğunlaştı ve iyice katlanılmaz oldu.