şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugun starbucksa gittim, siparişimi verdim, öderken görevli gayet rahat bi şekilde applicationumuz çalışmıyor başka türlü ödeyin dedi.
    buradaki sorun şu, applicationa önceden para yüklüyorsunuz. yani starbucks ona ödediğim parayı bana kullandırtmıyor ve üstüne gayet rahat gene para ver, bana ne sorun var diyor. ee bu benim sorunum mu, benim suçum mu? sorun var diye kullandırtmadıkları paranın da onların hesapta beklediğini, sırf bugün bile %15 değer kaybettiğini unutmayın.
  • bu tarz durumları call center ile hemen çözebiliyorsunuz, ümraniye canparkta hesabıma giremedim uygulama hata veriyordu müşteri hizmetlerine bağlandım ve yardımcı oldular, sizde deneyin.
  • uygulama yerine application yazan yazar rezaleti. puanım 1
  • dün sabah forum istanbul şubesinde benimde başıma gelen rezalet. uygulama çalışmıyor, içinde para yüklü tekrar para verip kahve alıyorum. saçmalığa bakar mısınız? benim zararımı kim karşılayacak dedim ikram edelim dediler, olmaz öyle şey deyip kabul etmedim, tekrar para verip kahve aldım üstelik kendi hatalarından dolayı. sorunun derhal çözülmesi gerektiğini belirttim lakin bugün de sorunun çözülmediğini gördüm. dijital bir çağda dünyanın en büyük markalarından birinin mobil uygulaması iki gündür çalışmıyor. şaka gibi..
  • kesinlikle ağır rezalet özür için kahve ısmarlamazlarsa nero’dan kahve alıp starbucksta içeceğim.
    edit: şaka yaptım canım, onlarla ilgili değil tabi kii
  • az önce gelen güncelleme ile “application”daki sorun giderilmiş gözüküyor.
  • içine para yüklemeye çalışınca hata veriyordu bende. 2-3 defa yaptım denememi, olmayınca vazgeçtim.demin bir baktım ki anlamsız bir para yüklenmiş applicationa. üstelik o para karttan alınıyor ve applicationda kalıyor. güncellemem de var, benlik hiçbir sorun yok gibi görünüyor.
    gerçi gelen zamlar sayesinde 3 günde biter o bakiye de, ama olsun. çözülsün bu sorun. duyun sesimi.