şükela:  tümü | bugün
  • kahvenin içine süt katan çalışanlarında bulunan gereksiz egodur. her ne kadar çalışanları nazik olsalar da tavırlarında bir ego seziyorum. bugün yine birisiyle karşılaştım. tam siparişi veriyordum saatine baktı, çok geç kaldım yaa uçağa yetişmem gerek diye abartılı sesle tribe girip, önlüğü çıkartıp çekip gitti. michelin yıldızlı şefler sanki *

edit: ben iyidir ya da kötüdür demedim ki. düzenli olarak gider, kahvelerini güzel ve çok ucuz bulurum. sonuçta yarım litre süt, kaliteli kahve ile hazırladıkları latteler 5-6 tl. sadece gözlem yapıyorum.
  • adamına göre muamele yaptıklarını düşündüğüm çalışanlardır zira ben hiç böyle bir muameleye maruz kalmadım. sen adamlara "kahvenin içine süt katan çalışan" diyerek kendince aşağılamaya çalışırsan o kişi seni adam yerine koymaz. koymamış da zaten. saygı karşılıklıdır.
  • bir lacoste çalışanı kadar olamayacak egodur.
  • benim de fark ettiğim ego. sanki bana uçak uçuruyor pezevenkler
  • tamamen beyaz yakalı görmemişlerin bir taraflarını kaldırmasından ötürüdür. oysa teknik olarak burger king çalışanından herhangi bir farkları yok. biraz nazik davranınca bi triplere girdikleri doğrudur. aşağılasan sever sayarlar ama.
  • starbucks nefretimin kaynağından biri. onlar öyle mutluysa, ben de gitmeyerek mutlu oluyorum.
    zorlamayınca, hayat çokta zor olmasa gerek.
  • bunu kafaya takan adam da yarrak gibi adamdır ha.

kaldı ki hepsi nazik insanlar. siz nerelere gidiyorsunuz bir bilsem...ya da iyi ki bilmiyorum.
  • göte göt dediklerini düşündüğüm çalışanlardır. bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım ve tüm götlerin kendilerine sataştığını, karşılığını alınca da ben müşteriyim edebiyatına yattığını defalarca gördüm.

kısaca; göt göttür. göte göt denir.
  • bin tane starbucks’a gittim, farklı farklı şehirlerde bir de. aksine hepsi bana güler yüzlü ve yardımcı geldi.
  • sık sık ergenlerle ve tripleriyle uğraştıklarından doğal karşıladığım egodur.