• adamına göre muamele yaptıklarını düşündüğüm çalışanlardır zira ben hiç böyle bir muameleye maruz kalmadım. sen adamlara "kahvenin içine süt katan çalışan" diyerek kendince aşağılamaya çalışırsan o kişi seni adam yerine koymaz. koymamış da zaten. saygı karşılıklıdır.
  • bir lacoste çalışanı kadar olamayacak egodur.
  • çok sık gitmiyorum ama gittiğim zamanlarda da hep kibar çalışanlarla karşılaşmışımdır.
  • benim de fark ettiğim ego. sanki bana uçak uçuruyor pezevenkler
  • starbucks nefretimin kaynağından biri. onlar öyle mutluysa, ben de gitmeyerek mutlu oluyorum.
    zorlamayınca, hayat çokta zor olmasa gerek.
  • göte göt dediklerini düşündüğüm çalışanlardır. bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım ve tüm götlerin kendilerine sataştığını, karşılığını alınca da ben müşteriyim edebiyatına yattığını defalarca gördüm.

kısaca; göt göttür. göte göt denir.
  • belki de insanlar kendi kişiliğini yansıtan yerlerde bulunmak istedikleri içindir. şirket egosu yüksek, havalı insanların onların ürünlerini tükettikleri izlenimini vermek istiyor. ezik bir karakteri veya mütevazı birini çalışan olarak seçmek istememesi çok doğal.
  • sık sık ergenlerle ve tripleriyle uğraştıklarından doğal karşıladığım egodur.
  • hiç karşılaşmadığım egodur. aksine son iki seferdir gittiğimde çalışanlarla kısa muhabbet ettim. bazen bıkkınlıklarını ben de görüyorum. part time çalışan öğrenci bir arkadaşa çok bezgin göründüğüne dair laf atmıştım. o da hem okul hem de işin yorduğunu söylemişti. bundan yaklaşık 10 yıl önce starbucksın part time şartları öğrenciler için bulunmaz nimetti. kaç kere başvurup görüşmeye dahi çağrılmamıştım. bunu belirttiğimde artık maaş ve çalışma koşulları yönünden eskisi gibi cazip olmadığını ve çok yorulduklarını söyledi. arkadaşları bir de bu yönden anlamak lazım.
  • (bkz: barista) olanları vardır içlerinde her şubede bulunmaz ancak onlar haricinde olan üniversite öğrencisi kardeşlerim hem okuyup hem çalışmanın verdiği stres ile sizinle istediğniz kadar ilgilenemeyebilir.

çokta değerli görmeyin kendinizi bir kahveye 10lira üstü verince milletimiz her türlü saygıyı hakettiğini düşünüyor heralde.
hesabın var mı? giriş yap