şükela:  tümü | bugün soru sor
65 entry daha
 • sorun starbucks'ta çalışanların sahip olduğu özgüven değil bizdeki aşağılık kompleksi.
 • -buyuk demistim.
  -kucuk dediniz!

  ve daha bir cok diyalog veya mimik.

  bu ozguvendir benim kompleksim degil.
 • amerikan firması ya. sanki dolarla maaş alıyor pezevenk.
 • adam orada çalışıyor diye senin celebrity triplerine katlanmak zorunda mı ya. arşidük müsünüz ak.
 • starbucks'in personel seçimindeki basarisidir.

  bir diger konu her subede ayni kalitede hizmet almanizi saglayan kurumsal basaridir. boylece sizi yeni farkli bir mekana gittiginizde yasama ihtimaliniz olan sürprizlerden kurtarir.

  asıl çakma özgüven ve modernizm çatısı altında ayaklarini koltuklara masalara uzatan görgüsüz musteriler vardir. hiç sanmiyorum evde kendi masasinin üzerine ayağını uzattığını. işte aşağılık kompleksi bu. ortak kullanım alanı kahve konan yer lan orası. çok modern olacaksan avrupalilar gibi git yere otur, orada öyle yapılıyor.
 • markalaşmış yerlerde sıkça karşılaşılan, küçük dağları ben yarattım tavrı ya da üç kuruşa talim eden mutsuz insan tavrıdır. mütevazi bir kafede, güler yüzle servis edilenini yeğlerim.
 • kahve isimlerini takilmadan söylemelerinden gelen özgüvendir. kahve konusunda karsisindakileri kendinden daha az bilgili sanarlar yurdum insanini kahve isimlerini hizli söyleyerek ezerler.
 • devamlı orta boy americano aldığım için beni etkilemeyen özgüvendir arada bir "yumuşak içim olmasını ister misiniz?" diye yemliyorlar ama "yumuşak babandır" diye savuşturuyorum çok şükür.
 • türkiye'de bulunan, bu zincirin mağazalarından 50'sinden fazlasında bulundum, kahve aldım ve içtim. probleminiz nedir, bunu anlayamadım.

  evet, probleminiz nedir? nasıl bir özgüven patlamasıyla, ne yapıyorlar?

  birinin kahve siparişini alıp, birinin kasada ücretini alıp, birinin kahveyi yapıp, adınızı seslenerek size haber vermesi mi anormal?

  insanlar normal bir şekilde, çalışması gerektiği gibi çalışıyor. bence sizin ciddi problemleriniz var.
 • ne çok büyütülüyor bu starbucks ben anlam veremiyorum. hadi kahve kültürü olmayan, görmemiş bir toplum olsak tamam diyeceğim de senin kahvehanelerin daha 17. yüzyılın başlarında açılmış istanbul'da. (hatta peçevî 1550 yılından sonra tahtakale'de ilk kahvehanenin açıldığını söyler.) imparatorluğun diğer büyük kentlerinde de keza öyle. ingiltere'de açılan en eski kafe'den bile önce yani (1652'ydi sanırım). neden bu kadar abartırsın, starbucks ve çalışanları uzaydan gelmiş gibi davranırsın sahiden anlamak çok güç. ben de arada sırada kahve alıyorum fakat hiç über bir şeyle karşılaşmadım şimdiye kadar. gayet efendi ve kibar insanlar. dünyanın her yerinde aynı sistematikle çalışıyorlar. bence sizde bir sorun var. kompleks yapmayın, rahat olun.
33 entry daha