şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de toplam 4 mağazası olan sınırlı kahve çeşitlerini belirli sürelerde sunan starbucks kuruluşudur. ankara bilkent center'daki starbucks şubesi reserve şubesini de içermektedir artık, ankara için ikinci şubesi de panora veya panora yakınlarında planlanıyormuş bunu da buradan duyurmuş olayım...
  • normalde benim starbucks anlayışım, etrafta iyi bir kahveci olmadığı zaman "hiç yoktan iyidir" mantığıyla girip bir americano almaktır ama işin aslı nişantaşı'ndaki reserve'a bazen özellikle gidiyorum. clover denen aleti çok sevdim. small için 26, tall için 40, grande için 50, venti için 60 gr kahve kullanıyorlar. bi de bu aralar tüm 3. dalgacılar kochere stoklarını bitirdiler sanırım, son zamanlarda hepsine chelchele gelmeye başlamış. starbucks reserve'de genelde kochere bulunabiliyor.
  • kahve içmeyi seven kişilerin pek de kafa yormayacağı mekanlardan birisi starbucks. damağınızı ne kadar güzel tatlara alıştırırsak yediğimizden, içtiğimizden de o kadar zevk alıyoruz. öte yandan şunuda düşünmek lazım, herkes breville kahve makinesi alıp sürekli death wish coffee demleyemiyor.
  • koşuyolu şubesi çok ferah olan kahveci, ne hikmetse çevredeki çoğu yerin müşterisini çekmesine rağmen yine de tamamen dolu olmuyor çok ilginç. üst kat bahçe için ise o şemsiyeler kış için yetersiz bir an önce tamamen kapatılması şart.
  • izmirde açılmayı düşünmüyorlarmış bunu.

sanırım izmir insanının kahvecilikten anlamadığından eminler. ki zaten cidden izmirde butik kahveci yok denecek kadar az. ben sadece 2 tane biliyorum koca şehirde.

ilginç bi karar bu. büyük firmalar izmiri neden bu kadar es geçiyor anlamıyorum. bi bildikleri var herhalde benim bilmediğim.
  • kedi boku kahve sunmayacaksa ve rezervasyon hizmeti yoksa gitmeyeceğim mekan türüdür , evet.
  • koşuyolu şubesi çok şık olan yeni nesil kahve zinciri.
    ancak bu yeni kahvelerin hepsi berbat sayılabilir. bazıları tchibo kahvelerinden kötü geliyor bana. belki de ben anlamıyorum.
  • koşuyolu'nda normal olanın bir cadde altında yer alır. az miktarda üretilen kahveleri üç değişik yöntemle hazırlar ve sunar: clover starbucks reserve için tasarlanan bir demleme yöntemi, pour over 4 dakikada kağıt filtre kullanılarak hazırlanan yöntem coffee press ise elle basarak kahve ile demlenmiş halinin birbirinden ayrıldığı yöntem. "daha önce denediniz mi?" sorusuna hayır yanıtı verirseniz kuru çekilmemiş kahvelerin yer aldığı kap koklamanız için size uzatılır. arkada çalan jazz ile reserve kahveler çok güzel bir ikili olmaktadır.
  • starbucks'ın buralar değerlenir mottosuyla açtığı mekan.
  • hayatta para vermem diyenlerin, biz gidiyoruz diye bizle dalga gecenlerin gun geldiginde ben filtre kahve icerken frappe mocha siparis ettigi yerdir. biraz para cebe girince starbucks bir anda onlarin mekanlari olur..