şükela:  tümü | bugün
 • yumuşak içimli bir starbucks kahve çekirdeği çeşidi.

  sütsüz bile kolaylıkla içilebilecek az kavrulmuş çekirdeklerden oluşmaktadır. içilirken fındık tadı alabilirsiniz. çekirdekleri içime hazır hale getirmek için çektirdiğinizde paketin içerisinde altın parçacıkları varmış gibi hoş bir görüntü oluşuyor. boşuna blonde roast dememişler.*

  hafif kahve sevenlere tavsiye ederim.
 • filitre kahve severim ama çok koyu yani keskin acı tadı olanları pek sevmem. bu sebeple zaten 2-3 senedir jacbobs monarch (düz aroma olanı değil) içiyorum. ama artık farklı kahveleri de deneyeyim dedim. genelde starbucks ınkiler önerilince yumuşak denilen house blend ve veranda blend aklıma yattı ve veranda blend i aldım. yalnız hakikaten çok yumuşakmış bu da dedim içimi güzel yani içilir jacobs kadar bile sert değil beğenmedim diyemem ama sonraki pakete house blend almayı düşünüyorum. hatta sonra guatemala antigua yı deneyeceğim denediğimde oralarada birer hede bırakırım. tchibo denemiş bir kere hangisiydi bilmiyorum ama o çok sert, acı gelmişti tchibo yu sonlara atıyorum artık deneme listemde. sonuç olarak bugün aldığım hatta aynı gün içtiğim, tadı güzel ve çok yumuşak kahvedir.
 • günlerimi geçirmeme yardımı olan kahve. hem evde hazırlaması çok pratik, hem içimi yumuşak, hem de kişiyi kendine getirme katsayısı yüksek.

  tişikkirlir stirficks.
 • starbucks türk kahvesini bu kahve çeşidinden çekmektedir.
 • içeni, kahve içiyormuş gibi gösteren ancak yanından bile geçirmeyen hafifin de ötesi starbucks zımbırtısı. kimsenin keyfine karışmak istemem ancak bununla kendine geliyorsan eğer (hem de yüksek katsayıda) sen kahve içme abi, kalbine zararlı demek bu meret.

  rahatsız etmeden kendine gelmek için başlangıç seviyesi starbucks kahveleri;

  (bkz: organic ethiopia yirgacheffe)

  (bkz: kenya) ve klasik

  (bkz: house blend)
 • evime yakın tchibo kapanınca, starbucks çekirdek kahvelerine giriş 101 kapsamında ilk satın aldığım filtre kahve çeşidi.
  kontrollü gitmek amacıyla yumuşak içimli olmasını istemiştim kahvemin ama sanki kahve değil de çay içiyormuşum gibi alıştığım kahve tadının çok uzağında bir lezzetle karşılaştım.
  kötü mü derseniz kesinlikle değil ama şöyle bir kahve içiyim de kendime geliyim tarzı da değil. yine de kahvesine 1-2 damla bile olsa mutlaka süt ilave eden şahsıma hiç ihtiyaç hissetmeden sek kahve deneyimi yaşattığı için de bundan sonra her gün değil ama arada hazırlanacak bir kahve olarak kalacak.
  bir daha alır mısın derseniz de cevabım artık önümüzdeki starbucks kahvelerine bakalım olur.
 • starbucks türk kahvesini bu harmandan yapmaya başladı. türk kahvesi kültürü ve araştırmaları derneği'nden onay almışlar ama bunun aslında bir anlamı yok. çünkü;
  1) adı üstünde bu bir dernek, standart belirleme yetkisi olan bir sertifika kuruluşu değil.
  2) starbucks derneğe sponsor olmuş. kısacası al gülüm ver gülüm.
  beni böyle harman çekirdeklerle ilgili olarak rahatsız eden şey, çekirdeklerin kökenini bilemiyor olmak. paketin üzerinde yazan "özel seçilmiş latin amerika çekirdekleri" hiçbir şey ifade etmiyor. %100 arabica olması da çok anlamlı değil. dünyanın en berbat çekirdeği olan ama yıllardır türk halkına dayatılan rio minas da olması mümkün. gerçi biz de bu brezilya'nın en kötü çekirdeğini "aaa bizim türk kahvemiz gibisi yok" bakış açısıyla milliyetçiliğimizin bir parçası olarak görüp sahipleniyoruz o da ayrı bir konu.
 • daha önce sözlükte türk kahvesi başlığında okumuştum övgüyle bahsetmişti biri meraklardaydım ki reklamlar vs derken ben de bu tuzağa düşüp aldım. kötü mü değil türk kahvesi mi o da değil. iyi mi kötü mü bilemediğim yoğun ve yumuşak bir içimi var ama yine de dandik türk kahvesi çekirdeklerine alışmış bünyeme turk kahvesi gibi gelmemekte.
 • bunu alıp türk kahvesi değil de filtre kahve olarak içmek isteyen benim gibi insanları hayal kırıklığına uğratması muhtemel su tatlandırıcı. evet ben o hayal kırıklığını yaşadım, bir defa yaptım ve elimdeki kahveyi bir kenara koyup gidip ciddi ciddi yeni bir kahve alma niyetindeyim, o kadar kötü.
 • kahveyi makinada değil french presste yapıyorsanız, bu kadar hafif bir kahve oldukça işinize yarayabilir. daha sert bir blend, arada filtre kagıdı olmadıgı için dışarda içtiğinizden daha sert tadlı gelecektir. bu gibi kahveleri kullandığınızda daha yumuşak içimli kahve elde etmiş olursunuz.