şükela:  tümü | bugün
  • dediğiniz an herkesin gözleri bir anda vay be adam her gün buraya 30 lira bırakıyor gözüyle size bakmaya başlıyor. baristalarla olan samimiyetiniz ise yanınızdaki arkadaşlara hava atmak için birebir. bir de baristalarla kahvenizi hazırlarken "ahmet abiye her zamankinden" dediği an bir anda oranın kralı oluverebiliyorusunuz. "ahmet abi sütde mi koymayayım?" diye hafif de bir gülüşme geçer aralarında. arada bir de bardakları toplarken o barista ahmet abiyle kısa bir sohbet yapmadan da geçmez.
  • o uzun sıra var ya kahve almak için bekleyen insanlatın olduğu, o sıradaki kimsenin siklemeyeceği davranıştır. 5 liralık kahve her gün aynı yerde içsen ne olacak içmesen ne olacak?
  • her zamankinden demektense “venti filtre kahve aynen sade “ demek , eğer yanınızdaki arkadaşlarınız vayt çaklt mokacı ise çok daha cool hissettirir .

onlar da eheheh bizimki de kahve mi be falan diye durumu şakayla geçiştirirler
  • sürekli kahve içmek için uğradığınız şube varsa çoğu zaman "evet, lütfen" demeniz yeterli olacaktır. sizi gören ilgili personel "küçük sade filtre di mi?" diye sorduğunda doğal olarak "evet, lütfen" demek yeterli olabiliyor. tabii bunun haricinde muhattap olduğunuz personelin halini ve hatrını sormak insanlık için yapılması gereken bir eylem efendim. öküz olmayın. ayrıca starbucks ne lan? adam gibi filtre kahve içmek istiyorsanız nero'ya gidin.
  • tüketim toplumu angajesinin, toplumsal statü belirlediğini sanan kişi hezeyanı.

ek: imla
  • beni görünce ne içeceğimi sormuyor, doğrudan hazırlıyor bile bizim plazanın starbucksçısı. bu pek de aman aman bir şey değil. sadece kıçı kırık bir plazanın starbucksında tekdüze zevklerimle yeniliklere kapalı bir adet insanım diye bağırmak demektir.
  • ne kadar vasat birisi olduğunuzu gösterir.

"sene olmuş 2018 insanalar nitelikli kahvenin dibine vuruyor. bu adam hala niteliksiz kahve içiyor." diye düşünür çevredekiler.

(bkz: nitelikli kahve)

not: a barista