şükela:  tümü | bugün
  • sebebinin gitmek için can atıp ama bir türlü cesaret edilememesi sonucu oluştuğunu düşündüğüm nefret.

hiç kimse gloria jean's coffees*, kahve dünyası, tchibo ya da robert's coffee gibi markalardan nefret etmez. bu özellikle starbucks'a karşı olan bir nefrettir. "merhaba rica etsem bir nescafe alabilir miyim" demeye utanan insanlar, içerisinde kendi halinde kitap okuyan entel vatandaşları veya kahve içen insanları gördükçe çalışanlarını herhangi bir köşebaşı pidecisi ile kıyaslama içerisine girip, nefretlerini körükler.

caz şarkıları ile adeta modern bir kıraathane olan, samimi ve sıcak bir atmosfer sahip ve her şubesinde rönesanstan fırlamış güzel kızların olduğu, kahveleri ustalıkla kavrulmuş ve kıvamında hazırlanmış olan bu markadan nasıl nefret edilebiliyor anlamış değilim. (bkz: meyveli ağacı taşlarlar)
  • kahveleri muazzam falan değildir.

ancak istediğin kadar oturabildiğin, garson tarafından sürekli sipariş için taciz edilmediğin için, ayrıca rahatlıkla ders çalışabileceğin, kitap okuyabildiğin için ideal işletmelerdir.

burdan attığınız snaplar, fotolar, konum iletilerini kimsenin salladığı falan yok, sanki maldivlerden atıyo...
  • saatlerce kitap okuyabildiğim, harcadığım tüm parayı helal ettiğim mekan.
  • esnaf çocukları nefret ediyordur. aklı başında olan kimse nefret etmez
  • ben nefret etmiyorum ama kahvelerini de beğenmiyorum.

bir çok insanın da starbucks a kahve içmek için değil , saçma sapan mısır suruplu buzlu şeyleri içip manitacılık yapmak için gittiklerini düşünüyorum.
  • --- spoiler ---

kahveleri ustalıkla kavrulmuş ve kıvamında hazırlanmış olan bu marka
    --- spoiler ---

'dan sonrasını okumadım. lan onu da en sonda yazmışsın tüm entryni okumuş oldum amk *
  • bizim gibi starbucks bedavacılarında olmayan nefrettir.

yeter ki, starbucks biz bedavıcılardan nefret etmesin, bizlerden tiksinmesin...
  • gidenin kendisini elit ve entelektüel sanması veya kahvelerinin aşırı lezzetsiz oluşu.
  • hepiniz mi kahve uzmanısınız lan? hepiniz mi gurmesiniz? hepiniz mi bilirkişisiniz? bir tane olsun bir şey bilmez işe yaramaz boş gezenin boş kalfası hiçbir şeye kafası basmaz adam yok mu içinizde? bir ortamda herkes mi her şeyin en iyisini bilir ya rabbi özenerek mi yarattın(veya evrim sizi evirirken ekstra mı hassas davrandı artık hangisini beğenirseniz) bu kullarını/canlıları nedir oğlum bu sizin “ben bilirim, ben, en iyisiyim, bir numarayım, bambaşkayım” tripleri?

kahvelerini çok öven, kahvelerini çok öveni az bilmekle yeren, kahvelerini çok yeren, kahvelerini çok yereni az bilmekle yeren, ne ararsan var anasını satayım. bir konuşuyorlar sanıyorum kahveyi ekşiciler buldu dünyaya tanıttı bu işin uzmanı bunlar, biraz dönün de kıçınıza bakın bende o göt var mı diye, ha benim koçlarım.
  • sebebi kendini entel sanan kitlesi ve berbat kahveleridir.

bu berbat kahveyi ayıla bayıla içen kendini kültürlü sanan o insanları görünce insanda bir nefret oluşuyor.

edit: kahveyi içenler kendini kültürlü sanıyor demedim hem kahveyi bayılarak içen hemde o kahveyi içtiği için kendini kültürlü sananları kastettim.. pelinsu ve berkecanlar lütfen artık mesaj kutumu doldurmayın.