şükela:  tümü | bugün
  • şuradaki entry'de uzun uzun bahsettim starbucks'ın nasıl bir şirket politikası olduğunu.. fakat eklemek istediklerim var bugün öğrendiğim..

bu şirket 2017 yılında ben çalışırken mağazaya bir üst limit verdi. bunu geçtiğimizde hepimizin hesabına belirli bir miktar yatacaktı. ve neredeyse 2 katı yaptık ve primi almaya hak kazandık, primlerinde martta yatacağı söylendi.

ben işi şubat ayının sonunda bıraktım ve bu şirket bugün yatırması gereken prim ücretimi yatırmadı. aradığımda lakayit bir şekilde konuşan adam açtı ve işten çıktığınız için yatırılmıyor dedi. ve ''2017 yılı sonunda yatırılması gereken primi martta yatırıyorsunuz ve üstüne işten çıktığım içinde yatırmıyorsunuz öyle mi?'' diye sorduğumda da yapacak bir şey yok gibi bir cevap aldım.

usulsüzlük üstüne usulsüzlük. yani ben 1 yıl boyunca eşşek gibi çalışayım prim almak için ve primi tutturduğum halde işten çıktın diye hakkımı verme.

müşteriye başka çalışana başka davranan bu şirketten bir iğne bile alırsam şerefsizim.